| cornelmarius a întrebat:

Cine are sau stie de alte epistole ale lui Pavel care nu sunt in biblie rog mult sa imi de-a si mie! multumesc! happy

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Pavel a scris doar epistolele care sunt in Biblie.

| cornelmarius explică (pentru danay72):

Cica a mai scris si altele cum ar fi catre laodiceni, 3 corinteni etc

| danay72 a răspuns (pentru cornelmarius):

Ai dreptate, a scris si o scrisoare catre laodiceeni, dar nu apare in Biblie pentru ca poate că nu conţinea informaţii necesare pentru zilele noastre sau poate că relua idei din alte scrisori canonice.

| cornelmarius explică (pentru danay72):

Pai vezi, pe mine tocmai asta ma intereseaza ce alte lucrari a mai scris Pavel! happy

| HowdidIgethere a răspuns:

Sunt suficiente cele din Noul Testament.