| Liviu_Riky_1992 a întrebat:

Cine e din Bucuresti si ar dori sa infiintam un club "The secret" - legea atractiei si sa lupte pentru fericire si pentru implinirea oricarei dorinte? riky_alexe@y.com va pup :*

23 răspunsuri:
| DyNo a răspuns:

Eu nu sunt din Bucuresti, dar as dori sa fac parte din acel club, sau organizatie.

| dragos9234 a răspuns:

Club de noapte?

| Insigna2 a răspuns:

Si ce legatura are asta cu religia?

| BrokenArrow a răspuns:

Chiar vrei ca lumea să afle aşa ceva? Chiar crezi că toţi merită?
Din câte văd, nici măcar tu nu meriţi. :/ Dar hei, părerea mea.
Şi dacă tot vrei să ajuţi la indeplinirea oricărei dorinţe, incepe cu a mea.batting eyelashes NU infiinţa nici un club!

| doctorandus a răspuns:

The Secret: credinta aia retardata in care te rogi la tine insuti sa devii milionar.

| Liviu_Riky_1992 explică:

Dar ce rai sunteti, vorbiti fara sa stiti despre ce e vorba. multi nu sunteti in cunostinta de cauza. dati-mi ad pe mess si va explic, poate atunci nu o sa mai fiti asa de critici!

| Liviu_Riky_1992 explică (pentru doctorandus):

Nu te rogi la tine insuti, te rogi la dumnezeu, si cu credinta orice este posibil!

| doctorandus a răspuns (pentru Liviu_Riky_1992):

Inseamna ca n-ai inteles nimic din The Secret. In The Secret nu te rogi la Dumnezeu, ci te rogi la tine insuti.

Răspuns utilizator avertizat
| Liviu_Riky_1992 explică (pentru andreidu):

Sunt nenumarate situatii care au avut loc exact asa cum am gandit inainte! legat de anumite persoane, de bani, la care ma gandeam! de exemplu, cu ceva timp in urma, m-am uitat p un site cu accidente si am vazut ceva de genu : cineva sa rasturnat cu masina, si leau zburat mainile pe geam(asta mia atras atentia cel mai mult), dupa care la o saptamana, s-a intamplat sa fiu intr-un loc unde mi sa povestit ca cu 2-3 zile in urma cineva a intrat cu maisina in 2-3 copii si ulterior dupa accident sa strans lume, si mana uneia dintre victime era in copac, si i-a cazut cuiva in cap, dupa care a facut soc! e vorba de sentimente, nu de ganduri, degeaba te gandesti tu ca primesti nu stiu ce obiect sau ca intalnesti o persoana, daca nu ai nicio emotie legata de lucrul ala. vreau sa adun 4-5-6 persoane cu care sa meditam pentru dorintele fiecaruia! de ex daca sunt 5 persoane, sa meditam 5 zile, fiecare zi pentru o singura persoana : luni pentru tine, marti pentru n*, miercuri pentru x*... s.a.m. nu stiu daca ma intelegeti dar, sunt lucruri real, am mult mai multe exemple de povestit. si nu cred ca toate sunt coincidente! problema e ca nu crede nimeni pana nu isi da seama dintr-un exemplu din viata lui!

| Liviu_Riky_1992 explică (pentru doctorandus):

Ba am inteles foarte bine, nu mam luat dupa film, asta o stiam si inainte dar nu atat de explicit, daca vrei uitate la legea rezonantei si poate o sa intelegi mai bine! totul este energie, si sentimentele umane au influenta directa asupra energiei (materiei)

| Liviu_Riky_1992 explică (pentru Insigna2):

Are legatura, ca prin credinta in dumnezeu (ceva) ti se pot intampla lucrurile pe care vrei (numai daca nu este ceva rau, pentru ca atunci, ti se intoarce tie) e simplu! documentativa si o sa va dati seama, nu vorbesc prostii, asa spuneam si eu de oamenii care imi vorbeau de treaba asta, inainte sa incep sa ma documentez!

| Liviu_Riky_1992 explică (pentru DyNo):

Si cum am putea sa ne intalnim? asta include zile de meditatie (rugaciune)? de unde esti?

Răspuns utilizator avertizat
| Liviu_Riky_1992 explică (pentru andreidu):

Tocmai asta e chestia, sunt atat de multi care nu cred... si e atat de evident, daca stai un pic sa te gandesti, iti dai seama ca totul tine de gandurile si sentimentele noastre! si inca ceva, nu stiu daca o sa intelegi, tu sau ceilalti, dar totul e o iluzie, totul este energie, realitatea ne-o facem noi, cum am spus, si mintea umana are influenta directa asupra energiei! sufletul nostru e ceva diferit, fata de corpul nostru care la fel ca tot ce exista este compus din energie. si in leg cu experimentul propus, nu prea e plauzibil pentru ca nu ar putea nimeni sa adune 2-3 -4 mi de oameni, pentru un simplu test, si daca iar aduna, oamenii ar venii doar asa. fara sa se implice intr-adevar. putem sa luam exemplu grupul misa. daca la asta te referi. daca vrei ceva cu adevarat, pune sentiment in lucrul ala, trebui sa trimiti mesajul a ceea ce iti doresti si o sa iti vina neconditionat! ar trebui mai toata lumea sa deschida ochii si orice lucru care i se intampla bun sau rau, sa il trateze cu iubire, altfel, ALTFEL, nu o sa fim fericiti!

| Liviu_Riky_1992 explică (pentru BrokenArrow):

Sa inteleg ca?

Răspuns utilizator avertizat
| Liviu_Riky_1992 explică (pentru andreidu):

In fine. vad ca nu am succes. crede-ma daca nu as fi fost sigur pe mine si sigur de cunostintele mele nu as fi postat intrebarea asta aici, nu-mi place sa ma fac de ras sau sa rada cineva de mine! sper sa gasesc intr-un final macar 2 persoane care sa ma aprobe intr-adevar.

Răspuns utilizator avertizat
| Liviu_Riky_1992 explică (pentru andreidu):

Da in fine, ma abtin, daca e cineva de acord cu mine, si vrea sa ia parte la ceea ce vreau sa intemeiez, o sa am atunci dovezi mult mai evidente decat atat! singurul lucru care l-am spus si as vrea sa il mai spun este ca totul este energie si omul are influenta directa asupra energiei! deci, daca vrei ceva si crezi cu adevarat ca o se se intample. o sa se intample! pentru ca in primul rand, cum am mai spus daca iti zic k maine o sa primesti 25000 de euro, nu ma crezi! dar daca vin la tine 1000 de persoane si iti zic asta, chiar daca tu nu crezi foarte mult(dar nu ai cum cand vezi atatia oameni ca iti spun acelasi lucru), simpla gandire asupra lucrului, faptul ca energia grupului e directionata catre lucrul ala, o sa faca sa fie adevarat! cand sunt multi puterea creste. nu vreau sa ma mai contrazic cu nimeni! sunt obisnuit cu comentarii contradictorii si m-am saturat.

| BrokenArrow a răspuns (pentru Liviu_Riky_1992):

Că e o idee proastă.

| RogersonJ a răspuns:

Heeey.Parerea mea ca legea atractiei frunctioneaza, adica la multi oameni a functionat, au fost multe cazuri in care oamenii au primit ce isi doresc.Am incercat si eu, dar cu lucruri mici, marunte si a functionat, desii mi-e putin teama sa incerc cu vise marete, cu aspiratii inalte.Parerea mea e ca cel mai bine ar fi sa faci un club online, in care sa poata intra si alte persoane din diferite judete ale tarii.Eu as intra cu placere dar sunt din Tirgu-Jiu.In fine mai este un lucru :trebuie sa stii ca legea atractiei este un mod de a traii, nu un cult, o credinta.Da recunosc ca functioneaza dar asta nu inseamna ca nu ar mai trebui sa ne rugam la Dumnezeu. Daca te hotarasti sa faci un club online ma poti anunta te rog? Mi-ar face o deosebita placere sa particip.E-mailul meu este:e_iulia98@yahoo.com