| Liviu_Riky_1992 a întrebat:

Cine e din Bucuresti si ar dori sa infiintam un club "The secret" - legea atractiei si sa lupte pentru fericire si pentru implinirea oricarei dorinte? riky_alexe@y.com va pup :*

23 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

The Secret: credinta aia retardata in care te rogi la tine insuti sa devii milionar.

| Liviu_Riky_1992 explică (pentru doctorandus):

Nu te rogi la tine insuti, te rogi la dumnezeu, si cu credinta orice este posibil!

| doctorandus a răspuns (pentru Liviu_Riky_1992):

Inseamna ca n-ai inteles nimic din The Secret. In The Secret nu te rogi la Dumnezeu, ci te rogi la tine insuti.

| Liviu_Riky_1992 explică (pentru doctorandus):

Ba am inteles foarte bine, nu mam luat dupa film, asta o stiam si inainte dar nu atat de explicit, daca vrei uitate la legea rezonantei si poate o sa intelegi mai bine! totul este energie, si sentimentele umane au influenta directa asupra energiei (materiei)

| dragos9234 a răspuns:

Club de noapte?

| DyNo a răspuns:

Eu nu sunt din Bucuresti, dar as dori sa fac parte din acel club, sau organizatie.

| Liviu_Riky_1992 explică (pentru DyNo):

Si cum am putea sa ne intalnim? asta include zile de meditatie (rugaciune)? de unde esti?

Răspuns utilizator avertizat
| BrokenArrow a răspuns:

Chiar vrei ca lumea să afle aşa ceva? Chiar crezi că toţi merită?
Din câte văd, nici măcar tu nu meriţi. :/ Dar hei, părerea mea.
Şi dacă tot vrei să ajuţi la indeplinirea oricărei dorinţe, incepe cu a mea.batting eyelashes NU infiinţa nici un club!

| Liviu_Riky_1992 explică (pentru BrokenArrow):

Sa inteleg ca?

| BrokenArrow a răspuns (pentru Liviu_Riky_1992):

Că e o idee proastă.

| RogersonJ a răspuns:

Heeey.Parerea mea ca legea atractiei frunctioneaza, adica la multi oameni a functionat, au fost multe cazuri in care oamenii au primit ce isi doresc.Am incercat si eu, dar cu lucruri mici, marunte si a functionat, desii mi-e putin teama sa incerc cu vise marete, cu aspiratii inalte.Parerea mea e ca cel mai bine ar fi sa faci un club online, in care sa poata intra si alte persoane din diferite judete ale tarii.Eu as intra cu placere dar sunt din Tirgu-Jiu.In fine mai este un lucru :trebuie sa stii ca legea atractiei este un mod de a traii, nu un cult, o credinta.Da recunosc ca functioneaza dar asta nu inseamna ca nu ar mai trebui sa ne rugam la Dumnezeu. Daca te hotarasti sa faci un club online ma poti anunta te rog? Mi-ar face o deosebita placere sa particip.E-mailul meu este:e_iulia98@yahoo.com

| Liviu_Riky_1992 explică:

Dar ce rai sunteti, vorbiti fara sa stiti despre ce e vorba. multi nu sunteti in cunostinta de cauza. dati-mi ad pe mess si va explic, poate atunci nu o sa mai fiti asa de critici!

| Insigna2 a răspuns:

Si ce legatura are asta cu religia?

| Liviu_Riky_1992 explică (pentru Insigna2):

Are legatura, ca prin credinta in dumnezeu (ceva) ti se pot intampla lucrurile pe care vrei (numai daca nu este ceva rau, pentru ca atunci, ti se intoarce tie) e simplu! documentativa si o sa va dati seama, nu vorbesc prostii, asa spuneam si eu de oamenii care imi vorbeau de treaba asta, inainte sa incep sa ma documentez!