| f2ff2fl12f a întrebat:

Cine suntem noi, unde am aparut, de unde a aparut Dumnezeu, Maica Domnului si ceilalti?
Cum de acum traim, nu stim nimic altceva, dintr-o alta viata sau dintr-o alta lume, doar cand dormim? E posibil sa existe reincarcari mereu, de cate ori murim? De unde am aparut noi? (Nu ma refer ca mama si tata m-au facut laughing )

Nu inteleg, nu pot da raspunsul nici macar unei intrebari, iar o intrebare si mai grea este. De unde a aparut primul Maica Domnului sau cine a aparut PRIMUL dintre ei? Tatal, mama lui? Nu inteleg chestiile astea. Am un mare semn de intrebare tuturor intrebarilor din minte. Cum de existam, chiar acum? Pana acum unde am fost? Cum de nu stim nimic, doar ce traim acum?

Nu ma luati cu categorii, nu ma intereseaza acest lucru avand in vedere ca am postat aici. Nu sunt fraier sa postez gresit, nevrand acest lucru.

3 răspunsuri:
| PaulStudio a răspuns:

Si-au pus inaintea ta destui intrebarile astea si altele mult mai complexe despre existenta noastra si a universului.

Exista doua teorii ceea creationista in care Dumnezeu a facut tot Universul, inclusiv oamenii, El existand totimpul (Alfa si Omega = Inceputul si sfarsitul) iar a doua teorie se numeste ceea revolutionista care este enuntata de Charles Darwin care spunea ca totul a evoluat din ceva, de aici faza ca omul se trage din maimuta.
Dar daca Darwin zice ca au evoluat, atunci de ce nu mai evoluam in continuare, sta totul pe loc?! nu are sens, plus primele particule din care a evoluat materia cum au aparut... aceasta este o teorie total FALSA inventata de un om.

Ceea adevarata scrie si in BIBLIE: "La inceput a fost Dumnezeu" (geneza cap 1) si a creeat pe Adam si Eva si le-a dat suflare de viata de aia este o minune viata insesi (nu functionam pe baterii sau ceva, fiind totul biologic) si a lasat sistemul reproducator si in mod natural, bilogic sa ne inmultim si sa apara noi fiinte umane (asa am aparut cu totii prin fecundarea ovulului cu spermatozoidul).

Ar mai fii mai multe intrebari care nici nu trebuie sa te gandesti la ele sau sa ai un raspuns, dar asta este BAZA si daca esti interesat poti citii Geneza din Biblie sa vezi detalii.

| RAY a răspuns (pentru PaulStudio):

Deci raspunsul la toate e dumnezeu a facut, nu gandi, nu cerceta

| Deela a răspuns:

Dacă știai răspunsul la aceste întrebări, la ora actuala, conduceai lumea.