| Vernusio a întrebat:

Considerati Biblia o scriere inspirata divin si Sfanta?

15 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

O consider ceva irelevant și scris de niște oameni deștepți dacă au reușit sa aducă atâția adepți ai unei chestii inventate

| RAY a răspuns:

Macar ai citit o? cum poti afirma ca este de natura divina daca nici nu ai citit o?
eu care am citit o o consider o colectie de basme din alte basme adunate la un loc, nu e nici o divinitate in ia decat natura umana atat

| T0T a răspuns:

Dacă ar fi inspirată divin de ce divinitatea ar face-o atât de interpretabilă?

| AC4S4 a răspuns:

Da.

| Superior a răspuns:

Da

| 393Dan a răspuns:

Desigur!

| alex15ccc a răspuns:

Da, biblia este, pentru. Crestini o cate sfanta, dar eu o consider doar o colectie de povesti uimitoare care au scopul de a creea o morala, un stil de viata mai bun si drept;
O seara placuta

| Choasmakerangel a răspuns:

Nu,e o carte scrisa si rescrisa de nu stiu cate ori de oameni desteptii care s-au gandit ca multi idioti din ziua de azi or sa creada ca ce e in ea e adevarat si din pacate asa se intampla.Sarpe vorbitor? serios

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Choasmakerangel):

Ce pot spune halucinogenele si ciupercoasele au fost dintotdeauna laughing

| Choasmakerangel a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Mda,la asta nu m-am ganditrolling on the floor))

| Gabipn2017 a răspuns:

Da!

| Vasile94m a răspuns:

Da binenteles doar in biblie scrie tot ce se va întâmpla de la început și până la sfârșitul lumii.

| GabrielApetrei2001 a răspuns:

Daaa!
happy

| mateyluca a răspuns:

Eu da! De ce?

| bianca10mai a răspuns:

Daca dai cu biblia in capul cuiva il faci mai cretin? XD