| AvalohAlyn a întrebat:

Consideri ca toti ar trebui sa citim Noul Testament sau Evanghelia lui Iisus?
Merita?
Eu nu l-am citit integral dar vad ca multi mai ales neoprotestantii spun ca e esential sa-l citim.
Si inca o intrebarebig grine ce nu se ofera gratis aceasta carte? Cuvantul Domnului este gratuit banuiesc. Dumnezeu nu vrea/nu cere bani pentru. ca ii cunoaste Cuvantul.
Observ ca multi protestanti citesc Biblia, Noul Testament etc si multi ortodocsi si catolici.nu,de ce? Vorbesc la modul general.

2 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

Merita. Biblia e gratuita in sensul ca in pret nu sunt incluse drepturi de autor. Autorul e Dumnezeu. Plata e doar pentru tiparire si legare.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Zic ca da, toti ar trebui sa citim Biblia.
Eu am realizat multe dupa asta. happy