| RAY a întrebat:

Credeti ca a minti pentru religia ta te duce mai aproape de RAI?

https://youtu.be/_1LdMWlNYS4?t=3m41s

nu a fost un potop mare si foarte multe ploi in curs de 2 milioane de ani

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Parcă tema asta era des abordată de un alt user...îmi scapă numele

| RAY explică (pentru sierra1):

Https://www.tpu.ro/......mwlnys4-e/

cica Stiinta confirma un potop global, deci in acel clip se afirma ca nu a existat un potop global si mai multe ploi raspandite pe tot globul, acum nu stiu cum au calculat ei 2 milioane de ani

| DeyCj a răspuns:

Au inventat totul, probabil plătiți cu bani grei de conducătorii bisericilor, ca să scoată la iveală că a fost potopul lui Noe, și au și inventat dovezi în gen bucăți din arca lui Noe, tocmai ca să facă minciuna adevăr.
La fel s-a întâmplat și cu așa zisul mormânt a lui Cristos.E o minciună, și ca minciuna să fie reală au inventat giulgii cu chipul imaginar a lui Ciristos și au inventat și mormântul lui.Totul ca să prostească oamenii iar din asta ei să câștige milioane de dolari anual.

| raMLesS a răspuns (pentru DeyCj):

Doar milioane? rolling on the floor

| Steregoi a răspuns:

Pana la potopul din 2370 ien nu a plouat.