| LupusDei1993 a întrebat:

Credeți că abolirea tuturor religiilor, începând cu scoaterea lor din lege și după eliminate total treptat ne va duce la lumea ideală după care omenirea tânjește încă de la început?
Eu tot cred că religia e motivul #1 la toate relele din lume, pe lângă existența banilor.

39 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Și unde scrie despre poruncile date creștinilor care îndeamnă la crimă?

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns (pentru LupusDei1993):

Prin "secta aia cretinoida" la cine te referi? Banuiala mea este ca ai omis un "s" si ai vrut sa zici "secta crestinoida". Intr-adevar la cat de mult sunt propagate minciunile crestine, ma mir cum de se mira oamenii ca de ce e tara distrusa pe corupti pe zi ce trece si nimeni ridica un pai impotriva lor.

| LupusDei1993 explică (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

Nu, eu vorbesc despre satanismul ala "spiritual", dar tot ce tine de acest curent nu e nimic altceva decat tot o inventie a crestinilor. Arei si sceptici au existat inca din cele mai vechi timpuri, dar religiosii ii amenintau cu moartea daca nu credeau in aceeasi minciuna ca si ei. Spiritul inca nu a fost dovedit deci momentan nu exista.

| RAY a răspuns:

Nu,nu cred, ""pur simpli crestini nu se ucid intre ei de frica iadului, daca nu ar fi frica asta sa-r ucide intre ei si pe noi atei ""tu ce spui sar ucide intre ei daca nu ar fi porunca sa nu ucizi in biblie?

| RAY a răspuns:

în 13 Septembrie | AC4S4 a răspuns (pentru LupusDei1993):
Și unde scrie despre poruncile date creștinilor care îndeamnă la crimă?

dar trebuie, se vede ce faceti voi si ce ati facut in toata istoria, catolici au omorat protestanti si invers laughing laughing cica crestini íubestesti aproapele

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns (pentru LupusDei1993):

Satanismul spiritual este una si aceeasi cu religiile pagane antice. Daca ai avea ceva cunostinte despre paganism probabil ti-ai da seama. Paganismul a fost distrus de crestinism, de asta a exitat inchizitia, un fel de KGB al bisericii catolice care sa se ocupe cu conversia fortata a pagnilor la crestinism, altminteri asa cum ai facut si tu aluzie, erau omorati.

Si ma amuza cum "Dumnezeul" vostru, stiinta (moderna), organizatia intelectuala care va dicteaza ce sa credeti si ce sa nu credeti, trebuie sa dovedeasca existenta a ceva pentru ca voi sa realizati ca acel ceva este real. La fel ca si bisericile crestine care le impune oamenilor ce sa creada si ce sa nu creada. Eu unul iti zic ca stiinta in momentul de fata este la fel de controlata de interese si minciuni cum este si biserica, ambele promovand la momentul de fata teorii care sunt folosite larg sa indoctrineze masele de oameni. Prin urmare iti garantez ca stiinta in momentul de fata nu o sa dovedeasca niciodata nimic legat de metafizic pentru ca oamenii care controleaza stiinta nu vor ca oamenii sa stie despre asta, altfel ne-am intoarce in timp inainte de crestinism cand stiinta se imbina cu spiritualitatea iar concepte metafizice care acum sunt considerate povesti atunci erau dovedite si parte din viata oamenilor. Si pe satanismul ala "spiritual" gasesti informatii despre asta, de ce crezi ca site-urile si paginile lor sunt atacate si sterse de pe internet in permanenta? Asta impreuna cu toate clipurile de pe Youtube, blogurile si site-urile care dovedesc istoric asa numitele conspiratii nefondate.

| LupusDei1993 explică (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

Religia e o prostie anyway, secularismul e singura noastra sansa ca sa evoluam ca specie. Daca nu poti dovedi concret existenta divinitatii, atunci nu exista/ therefore esti un indoctrinat religios, ce crede in conspiratii si pe deasupra mai esti si xenofob/antisemit.

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns (pentru LupusDei1993):

Conform legii, Romania este stat secular pentru ca nu are religie oficiala stabilita prin lege si din cate stiu nu exista legi care lege statul de vreo institutie religioasa. Cu toate acestea, mafia religioasa este mana in mana cu mafia politica iar ambele prospera de pe urma crestinului ignorant. Daca vrei ca oamenii sa evolueze ca specii si civilizatii in cadrul comunitatilor la care apartin, crestinismul trebuie scos in afara legii. Motivul este mai mult decat evident.

Cat despre conspiratii, am mai avut de-a face cu oi ignorante ca tine care numesc pe altii conspirationisti sau antisemiti chiar si dupa ce le-au fost aruncate in ochi pana si cele mai evidente dovezi sau documente istorice. Deci in discutia asta nu ma bag, ar fi o pierdere de timp teribila doar pentru o oita ignoranta, daca aveai si tu o audienta de vreo cateva mii de oameni mai avea sens.

| LupusDei1993 explică (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

Ok există un număr de așa-ziși evrei care fac rău, dar tu și alții îi băgați în aceeași oală. TOATE religiile ar trebuie scoase din afara legii, nu numai creștinismul.
Religia e ideea că după moarte ceva din tine va exista mereu, ceea ce este fals. Sufletul nu există, noi suntem animale, murim ca oricare altă formă de viață, Satan nu există și nici alți demoni pe care îi venerați voi. Asta e tot ce vreau să spun.