| MrJoker30 a întrebat:

Credeti ca ateistii vor lua controlul asupra populatiei Romaniei prin propaganda lor si vor produce schimbarea demografica pe care si-o doresc demult? Vad ca secta lor se extinde tot mai mult.

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Nu sunt bolsevici ci legionari, extremisti de dreapta, fascisti, gunoaiele omenirii.

70 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru danut):

Deci eu am credinta pentru fantome, spiridusi etc

| RAY a răspuns (pentru danut):

Deci cine nu e de religia ta e satanist? Eu am scris ca din punct de vedere istoric iisus a fost un filozof faza cu sfanta treime apoi inventata, anti religioase nu anti biblice, adumi tu mie prima biblie de acum 2017 de anii sa o studiem nu biblia modificata timp de mii de ani, fiecare are dreptul sa creada in ce doreste si tu ai opini anti islamice, satana e doar un inger care ispita lumea atat

| RAY a răspuns (pentru danut):

Satana nu il neaga pe dumnezeu, satana e un slujitor a lui dumnezeu, pentru tine 5, 5 miliarde de persoane sunt satanisti, ura asta nu e buna care o ai in tine, nu exista satanisti e o inventie tampita

| danut a răspuns (pentru RAY):

Dreptul tau.

| danut a răspuns (pentru RAY):

D.p.d.v. istoric Isus ESTE Dumnezeu, iar daca EXISTA Dumnezeu atunci Biblia a luat forma dorita de EL, caci altfel NU AR FI Dumnezeu si am vorbi inutil. Neantelegerea in gandirea ta survine din incercarea de a manipula informatia in sensul dorit de tine. Nu ai inteles inca ca nu exista in lume nuante de gri, totul este (lupta) intre alb sau negru. Adica intre Dumnezeu si Satana iar alegerea credintei o faci tu, nu eu.

| danut a răspuns (pentru RAY):

Satana nu are cum sa-L nege pe dumnezeu, oamenii o fac la indemnul Satanei. Satana s-a vrut dumnezeu asa ca NU MAI ESTE in slujba Acestuia. Pentru mine 5, 5 miliarde de oameni nu sunt satanisti pentru ca nu il cunosc pe Dumnezeu DAR aceia care il resping pe Creator ca Dumnezeu (Isus Hristos), SUNT. Satanisti sunt cei ce resping Dumnezeirea lui Hristos sau se inchina direct Dracului, ca exemplu toate vrajitoarele, ghicitorii in carti si alte minuni, numerologi, energo terapeuti, parapsihologi, radestezisti, spiritisti, etc.

| MrJoker30 explică (pentru danut):

Mai usor cu cuvintele premium la ateist. laughing)))))

| RAY a răspuns (pentru danut):

Trist un tanar cu atata ura in el

| danut a răspuns (pentru RAY):

Vezi ca inca nu ai inteles nimic, nu mai sunt tanar demult iar ce iti spun este din experienta multor ani de viata, nu citesc de pe internet ci din viata. Nu este vorba de ura ci doar de tristete cu gandul la cat va prostit satana si a reusit sa creeze tineri cu asemenea mod gandire si cu un viitor cu perspective atat de SCURTE.

| RAY a răspuns (pentru danut):

Dumnezeu sa isi de a pace daca exista si iubire