| gigibecalifan a întrebat:

Cum poate o firma influenta o tara? Sa presupunem ca cineva fondeza firma X in Romania.Aceasta firma ajunge de succes si produce multi bani, se extinde si in alte tari etc.Ce impact ar avea aceasta firma asupra Romaniei?

Doresc raspunsuri cat mai detaliate posibil.

1 răspuns:
| EneCristian a răspuns:

Pia de exemplu daca este o firma imensa in electronice ca Apple sau Microsoft ce investeste aici va asigura locuri de munca va imbunatati economia va creste exportul.Deci ar deveni o infracstructura buna pentru domeniul firmei respective si ar atrage si alti investitori.