| tsal24 a întrebat:

Credeti ca ce scrie aici http://www.apologeticum.ro/......pedofilia/ este adevarat sau sunt lucruri inventate?

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Faptul ca exista asa ceva arata ce inseamna sa nu respecti normele biblice.

| Mădă0611 a răspuns:

Culmea e ca acelasi popor l-a inventat pe Yhwh, zeul crestinilor, si site-ul e unul crestin, vt fiind scris tot de evrei. "Alti evrei ar spune ca aceste versete sunt ori in afara contextului ori traduse gresit.", asa fac toti, adica si crestinii. Voiam sa amintesc astazi de Talmud la o intrebare in care se vorbea despre Pianistul (film), dar as fi generalizat, oricum, stiind asta despre ei, nu e greu sa devii Hitler. Inventate nu cred ca sunt, citeste vt, si nu la partile cu zei si "minuni" ma refer, ci la relatiile dintre oameni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Pai din ce stiu, Yaweh era zeul razboiului la evreii, care a ajuns zeul national de aici faza poporul ales cand a aparut crestinismul.

| BlackSulphur a răspuns:

"Talmudul evreiesc".
Doar citind aceasta secventa din link ca puteti da seama de vasta cultura si cunoastere a scriitorului respectivului articol.