| Pamanteanul a întrebat:

Credeți că Dumnezeu e societatea străină care ne urmărește? Dumnezeu e societatea care ne face mai fericiți sau mai triști?

8 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Nu, pentru ca Dumnezeu nu exista.

| halogen001 a răspuns:

Dumnezeu e un personaj imaginar de poveste primitiva, puerila, fantezista si absurda scrisa special pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori si daca ne urmareste o face din poveste.

| CostinAlamariu a răspuns:

Dumnezeu nu e o societate. E o singură ființă divină transcendentă.
Noi oamenii facem parte din societate

| CIaudiu a răspuns:

Nupe. Cel mult ne pot urmarii extraterestrii.
Nu e nicio societate. Suntem tristi sau fericiti pe baza actiunilor noastre, a celorlalti si a modului in care percepem aceste actiuni.

| badpanda a răspuns:

Mai era unul memo meme care punea intrebari tampite toata ziua, imi vine greu sa cred ca mai exista inca unul ca el.Deci cate conturi ai bre steregoi pe aici?

| CIaudiu a răspuns (pentru badpanda):

Nu e Meme10Memu pentru ca asta posteaza marea majoritate a intrebarilor pe alte categorii si sunt ditr-acelea de psihoza acuta. El are probleme cu materia cenusie.
Meme10Memu se ascunde acum sub contul @nicucostea855

| badpanda a răspuns (pentru CIaudiu):

Are personalitati multiple.

| serenityxx a răspuns:

Da, ne face fericiți