| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca Iisus ar fi impotriva violentei domestice?

16 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu cred ca ar face parteneriat cu Pfizer pentru reclama la Viagra ("te scoala din morti").
Scuze blushing

| CostinAlamariu a răspuns:

Normal?

| chuckmanson a răspuns:

Având în vedere perioada în care a trăit și faptul că a promovat legea vechiului testament care nu le dă nici femeilor și nici copiilor prea multe drepturi sau protecție împotriva violenței, ci dimpotrivă o promovează din plin, am dubii că ar avea ceva cu un bărbat care își lovește nevasta și îi spune că o omoară dacă îl părăsește(sunt extrem de curios ce fel de opinii au unii fanatici religioși de pe site-ul ăsta față de astfel de cazuri, deși sincer aproape nu vreau să știu, având în vedere experiențele mele anterioare).

Răspuns utilizator avertizat