| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

Credeti ca oamenii astia ajung in iad daca fac asa ceva?
http://www.peta.org/......fault.aspx
http://www2.peta.org/site/PageServer?pagename=skinned_al ive
In biblie se vorbeste doar despre sacrificarea animalelor, cum ii ofera lui dumnezeu ofranda, nu zice ca ajung in iad pentru asta, sau pentru ca le chinuie.

Răspuns Câştigător
| cksajbkb a răspuns:

Ba cat de idioti pot fi chinezi aia? de asta au p**a mica!

5 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Incredibil...

| Polaris a răspuns:

A se sublinia 'Dacă tot vă înmulţiţi plozii, măcar lăsaţi câinii să trăiască'.

| ProjectJackpot a răspuns:

@Woodenpints,se vede ca esti sub influenta etnobotanicelor, faci afirmatii ciudate...
"Mai bine iau gâtul a 10 copii mici decât să fiu nevoit să omor un câine sau orice alt animal".
Esti mai prost decat chinezii astia, fara suparare. Tu esti asa "revoltat" deoarece cainii aceia nu se pot apara, si, vezi doamne, nu e corect. Dar "copii aia mici" nu sunt si ei fara aparare? Nu stiu ce logica ai tu, dar eu cred ca prima mea afirmatie este valida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nene sper ca nu le plac si matzele.mai ales ca eu mai si fumez.sper.am auzit ca rasa galbena va fi supravietuitoare.mie sa ma gandesc cum vor reusi.mi s-a zbarlit blanita pe sira spinarii cu toate cele noua vieti pe care le am.

| DouăPuncte a răspuns:

Oamenii din China nu numai ca omoara caini si pisici si alte multe animale dar multi din cainii si pisicile acelea sunt furate din casele sau curtile oamenilor...
Porunca a VIII-a :" Sa nu furi!"