| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca oamenii se comporta ciudat inainte de moarte?

5 răspunsuri:
| wales a răspuns:

Nu în toate cazurile. Trebuie să lucrezi într-un loc anume, să poți observa aceste lucruri. Dar cu aceasta ocazie profit, și vreau să povestesc o întâmplare. Numele nu sunt reale și nici nu voi spune locul exact, din anumite motive. Un spital avea o secție specială ce avea în îngrijire persoane diagnosticate cu demenția" Demenţia este un termen utilizat pentru a descrie simptomele unui grup larg de boli care cauzează un declin progresiv ". Acum; a fost o persoană diagnosticată cu această boală, pe care eu o voi numi Rose, care a fost mutată într-o cameră, a unei paciente pe nume Donna și care aceasta din urmă murise. Dpdv medical, nu exista nicio explicație, de ce pacienta Rose, repeta obsesiv numele fostei paciente decedate Donna. Ok, dar asta nu a fost tot. A venit vremea și a decedat și pacienta Rose, iar în locul ei a fost adus alt pacient, care și el la un moment dat a început să repete obsesiv numele primei paciente Donna. Explicația nu a fost de natură științifică, ci teologică.

| mgtow a răspuns:

Depinde de fiecare, unii se sperie, altii stau linistiti.

| KodrutZ a răspuns:

Cel mai degraba te comporti ciudat dupa ce treci pe linga ea. Am patit treaba asta de vreo 2-3 ori, si de fiecare data s-a lasat cu ceva transpiratii reci. Oricum, apreciez pe cei ce mor la fel cum au trait, fara halucinatii religioase si alte bazaconii. Daca as afla de exemplu ca am o boala incurabila, as face astfel incit sa exploatez la maxim timpul ramas pentru binele celor ce vor ramine in urma, nu m-ar durea de o posibila vesnicie pe care mi-as putea-o petrece in rai in cazul in care m-as apuca sa umblu cu milogeala pe la popi...

Răspuns utilizator avertizat
| sorinake a răspuns:

Se spune ca, cel in cauza, simte cand se apropie clipa. Aici ma refer la o moarte pe care o astepti (gen boli, batranete...)
Vom putea raspunde la aceasta intrebare fiecare in parte cand va veni "clipa"winking