| lolosaurus a întrebat:

Credeti ca puterea lui dumnezeu e pe terminate sau a inceput sa se plictiseasca de noi?

http://i.imgur.com/G3EGu.jpg

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

El este Dumnezeu vesnic. Puterea Lui nu se termina niciodata. El nu se plictiseste de noi, ca dovada ne vrea in vesnicie impreuna cu El.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru lolosaurus):

Nu inteleg la ce te referi.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru lolosaurus):

De ce, fa-te inteles?
Nu are nici o legatura cu ce am raspuns eu.

| Dumnezău a răspuns:

Si nu doar pe paine apare.Mai nou, ii apare si umbra lui fii-su intr-o biserica din New Orleans(Louisiana, fief de crestinopati, nici nu-i de mirare), mai face o icoana-doua sa planga sau sa sangereze, mai arunca chipul lui fii-su pe vreun bustean sau mar.Variatiuni pe aceeasi tema. Dar in genere, un zeu din asta omnipotent si omnibenevolent, cum e Dumnezeul crestinilor, ar trebui sa nu se plictiseasca de oameni, doar asa le zice Biblia crestinilor, altfel se intra in conflict de interese.Si la fel, un zeu, asa cum si-l imagineaza crestinii, nu ar trebui sa aiba putere pe terminate, iar conflict de interese si ambiguitate, confuzie cat incape.Ma,da' misterios mai lucreaza zeul asta! Pacat ca e inexistent, si anumiti oameni se leaga de cele mai penibile si hilare exemple de "minuni" pentru a-i justifica existenta, nu mai pot s-o arda fabulos, ca acum 2000 de ani, cu morti inviati si apa transformata in vin.

Răspuns utilizator avertizat
| TheDarkEmpire a răspuns:

In ultimele decenii, rata ateismului a crescut uimitor de mult in Europa.Se pare ca se trezesc usor, usor din somnul ratiunii.Sa speram ca va continua si asa vom fi pe drumul cel bun.

| Popcorncubranza a răspuns:

Probabil s-a plictisit, oamenii fac aceleasi lucruri mereu. Sigur s-a apucat de GTA

| ateuNEGATIV a răspuns:

Din moment ce dumnezeu e in trecut acum are grija de poprul evreu in prezent are grija tot de ei, in viitor are grija de evrei de pe alta planeta ce pacat ca in al dolea razboii mondial nu a vazut 5 mil de pers gazate poporul lui
sa mai vb de cei 50 mil pers nevinovate ucise de nemti care acum conduc lumea deci dumnezeu nu lasa raul sa condua lumea? nu asociez Germania cu raul dar asta e adevarul

| unbaiatanonim a răspuns:

Daca ar fi sa existe (desi e putin probabil), dupa parerea mea a inceput sa se cam plictiseasca de oameni.

| JwcFree a răspuns:

Dumnezeu nu ne poate ajuta mereu, nu crede ca El numai are putere, El stie ca noi ne putem descurca singuri, El este vesnic si asa va fi.

Răspuns utilizator avertizat
| Grasu_Catalin_1984 a răspuns:

Eu cred ca satana stie ca mai are putin timp, sa mai pacaleasca lume si incerca din-rasputeri faca cat mai mult rau sa adeptii de parte lui