| soimos a întrebat:

Credeti ca religia crestina este o religie pozitiva si bazata pe adevar, atunci cand fara a exista versete biblice doveditoare despre nasterea lui Isus din Treime, ea se inchina lui Isus ca fiind Dumnezeul, desi Isus era doar un Messiah (adica un OM UNS) iar

Nu vi se pare curios faptul ca acest "dumnezeu mesianic" al crestinilor se autodenumeste Lucifer/Luceafar si se lauda singur ca el detine cheile mortii si ale Iadului(nu si ale vietii si raiului)?

Oare de ce sa credem in Isus cand il avem pe Dumnezeu Creatorul, iar acesta declara sus si tare in:

Isaia 43:11. Eu, Eu sunt Dumnezeul şi nu este alt mantuitor afară de Mine!

Poi pe baza acestei afirmatii ce interes am avea sa-l credem pe Isus drept Dumnezeu si mantuitor si de ce sa nu-l ascultam pe Dumnezeu cand face afirmatia de mai sus, cu atat mai mult ca El ne-a dat posibilitatea sa ne spalam pacatele prin sacrificii rituale, iar sangele lui Isus este vazut ca avand o putere purificatoare putin mai mare ca sangele oricarui bou!

Vedeti versetul biblic doveditor:

Evrei 9.13. Căci dacă sângele ţapilor şi al taurilor şi cenuşa
junincii, stropind pe cei spurcaţi, îi sfinţeşte spre curăţirea
trupului, 14. Cu cât mai mult sângele lui Hristos,

7 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Oooo soimos "pretene" ai revenit?
Sper ca nu-mi dai ignore si acumhee hee
Ia uite-l si pe SonOfHelios care parca ieri se plangea pe site ca are probleme cu satanistii si cerea ajutor crestinilor rolling on the floor

| soimos explică (pentru Esperança):

Daca vei raspunde civilizat la intrebarile pe care le pun, nu o sa fi trecut pe ignore, asa cum l-am trecut acum pe kingmaxx

| Esperança a răspuns (pentru soimos):

Eu ti-am raspuns cat am putut de civilizat!

| Nuvăsufăr a răspuns:

Şi tu cu conexiunile între neuroni.

| shadovv a răspuns:

Sfanta Treime. Tot ce ai spus mai sus e irelevant!

| soimos explică (pentru shadovv):

Era numai o intrebare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-ai apucat codita? tine-o bine si cad vrei sa te mai jocda-i drumul iar si fugareste-o.e atat de incitand si de comic.eh.cateii.