| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți că suntem aduși pe acest Pământ de extratereștrii antici sau creați de extratereștri? Cred că știți serialul Ancient Aliens și cărțile lui Zecharia Sitchin și Erich Von Daniken conform cărora ne sunt prezentate dovezi cum că extratereștrii ori ne-au adus pe acest pământ și ne--au colonizat, ori ne-au creat conform tăblițelor și dovezilor sumeriene.

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Chiar daca am fi fost aduși de extratereștri, problema apariției vieții pe Pământ s-ar muta în alt loc și ar deveni problema apariției extratereștrilor, deci cu sau fără extratereștri, avem aceleași întrebări. In plus apare nevoia existentei unui motiv pentru care extratereștrii ar fi acționat în acel mod, motiv care nu exista.

| Werrich a răspuns:

Am fost creati de catre extraterestrii
https://www.rael.org/ro/