| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca traim intr-o simulare creata de alte fiinte mai evoluate decat noi?

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Efectul matrix s-ar numi ceea ce ai intrebat tu. Daca te tai la un deget te doare sau ai doar o iluzie, tu hotarasti, dar daca este o iluzie da-ti in fiecare dimineata cate o duzina de palme peste fata caci esti cam palid si atunci vei arata mai fress. Asta daca te crezi intr-o simulare caci nu conteaza.

| drutzix a răspuns (pentru danut):

Alt raspuns excelent danute, esti genial rolling on the floor.
Omul nu vorbeste de halucinatii dar vorba ta, atat poti atat vorbesti.

| drutzix a răspuns:

Daca o civilizatie destul de avansata are dorinta de a simula un univers intreg si daca simularea este posibila. Atunci e o sansa uriasa ca noi sa fim simulati.

Dar nu cred ca traim intr-o simulare si chiar daca ar fi asa, nu ar conta pentru ca nu ar invalida existenta mea, ori ca sunt facut din atomi ori ca sunt facut din biti tot sunt.

Răspuns utilizator avertizat
| onneshhott a răspuns:

Anime e raspunsul.