| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in Dumnezeu? Eu nu stiu ce sa zic sincer! sa cred sa nu... funda pentru cine ma lamureste!

117 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Tu nu sti ca Selena Cometa e aliata diavolului?
Piei Sandala, pardon Satana!

| HermioneLove a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Cica aliata diavolului! poza ta ii aliata divaolului! cum poti scrie/spune astfel de tampenii!?

| HermioneLove a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Si tu nu-mi spui satana da? cel putin eu cred in D-zeu nu ca tine care asculta muzica de 2 bani! sau care are poza cu ala rau! mereu am crezut in d-zeu dar am spus ca nu stiu ce sa zic pentru ca ma vrut sa vad ce ziceti voi! eu cred in d-zeu, il ibesc pe d-zeu fac voia lui asa ca nu ai ce comenta catre mine cu astfel de vorbe murdare! si sa nu te aud ca comentezi de muzica selenei gomez cand a ta e mult mai rea! nu-i nimic in curand Alexandra Si Cristina o sa vada ce prostii ai scris si o sa te suspende mai vedem atunci cine a avut dreptate! bye!big grin

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru HermioneLove):

Iti multumesc, mi-am dat seama cat de mult iti iubesti aproapele. happy

| คlєxヅ a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nu tu spuneai pe la "raspunsuri" ca esti satanista? Uite copilo asta inseamna aliata cu dracu si uitate si la poza ta! Ce ai patit? ESTI SIGUR POSEDATA DE CATRE SATAN!, Selena Cometa? XxXBlackVampireXxX Cometa..Vad ca aveti timp de mistouri..Numai vagavontzi si pe blogu asta.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru คlєxヅ):

1. Posedata is, de cand m-am nascut.
2.Tpu nu e blog, are si blog, dar asta de pe care vorbim acum nu e.
3. Poza mea? ce ai cu ea, manca-ti-as ochii?

| คlєxヅ a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

La "1" iti dau dreptate! Si spui ca Selena Gomez e aliata cu dracu! Poza ta-i aliata cu dracu!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru คlєxヅ):

Esti fan Selena Galusca de faci atata
caz de asta?

| คlєxヅ a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nu! laughing Dar imi place cum canta.winking laughing

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru คlєxヅ):

Nu te supara, dar meriti un bocanc in cap. thinking

| คlєxヅ a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Tu meriti o cruce infipta in creier! Nu te supara, am zis asa ca sa ti se duca mintea la cap.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru คlєxヅ):

Macar eu nu ascult Selena Cometa, apropo cati ani ai? Daca ai sub 10 te iert.

| Coconutz a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Are 22. Ma rog... radical din 22.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Coconutz):

22?
Ce amuzant, aproape ca am ras. laughing)
Exista asa specimene la 22 de ani? straight face

| Coconutz a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

De obicei zic ca se putea mai rau.
Acum din pacate sunt in fata unui impas.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Coconutz):

Sincer, mi-e mila de neuronii bietului om.

| HermioneLove a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Baaaa terminati odata! voi chiar nu ganditi? ma SATAN* CE ESTI! vezi vezi cum vorbesti! Selena Gomez ii super! esti tu mai bun ca ea? ce naiba ai? eu am pus o intrebare si tu? ce mai bine sa ascult muzica de satanisti cum o faci tu? nu multumesc! lasati-l pe alex in pace! voi cu comentariile voastre de 2 ani! asculta si tu niste muzica buna! Selena canta bine si ii super talentata! fata de rahaturil* de voi! si aproape toate vedetele disney is talentate iar voi sunteti gelosi pt.ca ei au resit in viata!

| HermioneLove a răspuns (pentru คlєxヅ):

Stiu canta foarte fain! lasa-i is doar gelosi pe niste adolescenti care au reusit in viata!winking

| HermioneLove a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nu este nici o Selena galusca! tu esti un mare handicap**!

| HermioneLove a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Tu meriti ma idiotu**!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru HermioneLove):

Muzica buna?
Iti dau un sfat, nu mai te baga in discutii daca ai mai putini de 2 neuroni.
Ma doare in pensula de Selena Cometa.

| HermioneLove a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Stii ceva nici macar nu rimeaza cometa cu gomez! aici se vede cata minte ai! nu are sub 10 tu probabil ai maa fraier*!

| HermioneLove a răspuns (pentru คlєxヅ):

Ca bine zici!

| HermioneLove a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Tu nu ai nici un neuron! si de ce sa nu ma bag? eu am pus intrebarea si am voie sa zic ce vreau! daaa are muzica f. buna! stii tu mai buna nu cred! daca nu-ti pasa de ea de ce tot comentezi? nu cred ca cunosti cuvantul respect! habarnai sa respecti opinile celorlati! FRAIERUL*/FRAIR*!big grin

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru HermioneLove):

Eu nu cunosc cuvantul respect? Spuse cea care m-a facut "fraiera" si "satana", care face observatii gen "ce minte ai" etc
Nu ma supar, ma bucur ca iti place sa jignesti pe cineva cu conceptii diferite.
Dar cati ani ai, iullycoolgirl?

| HermioneLove a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Daaa ti-am zis pentru ca tu ai inceput cu comentariile tale de 2 bani! tu esti ai care ai inceput cu satana etc si sa te bagi in discutie! te-am jignit pentru ca o meritati nu de altceva! si tu ai facut la fel! ce te interseaza cati ani am eu?tongue

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru HermioneLove):

Te dai foarte desteapta si ma intrebam cati ani ai. happy

| Coconutz a răspuns (pentru HermioneLove):

Pai da sa imi explice si mie cineva frate de ce sunt eu prost si de ce sunteti voi destepti? Cate clase in plus ati facut ca sunt curios rau.
Si nu prea imi aduc aminte sa il fi jignit direct pe Alex.Nici pe tine.In mare parte din mila.
Daca neam pune toti la o masa sa spunem tot ce stim in 10 minute tu ai termina si inca 5 minute sa mai adauge alex ce stie si el.
Daca e sa caut in toate comentariile voi m-ati facut prost, idiot fraier tralala. Ia ca dam noi cu report.

| Coconutz a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nui panica. Am facut cred ca i-am raportat de vreo 20 de ori pe ambii. Poate face TPU un gest bun si ii baneaza din guilda.

Răspuns utilizator avertizat
| HermioneLove a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Ce tu ai buletin? nu ascult judtin biber! si ce daca imi place selena gomez cu ce te deranjeaza?

Răspuns utilizator avertizat
| HermioneLove a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Cu cine sa ma potrivesc! in fine nu-mi pasa ce zici! bye bye

Răspuns utilizator avertizat
| HermioneLove a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Aha...eu nu sunt pitipoanca! nici Selena! nu cred ca ai dreptul sa spui asta pt.ca nu ma cunosti nici pe mine nici pe Selena! uite fie nici eu nu zic numic despre selena ca-i pitipoanca ca nu-i pentru ca nu o cunosc personal! doar din filme si muzica iar astea nu spun aproape nimic despre cum se comporta ea! deci nici tu nu stii cum is eu de obicei! sa cunosti un om cu adevarat nu sta in a vorbi cu el pe un site! deci NO COMENT!(parerea mea) laughing

Răspuns utilizator avertizat
| HermioneLove a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Dar aia nu sunt eu! ii altcineva

Răspuns utilizator avertizat
| HermioneLove a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Vezi iar crezi ca cunosti lumea si oamenii fara sa te fi intalnit vrodata cu ei! stii tu cum arat eu? nu! nici tu nu ti-ai pus poza cu tine asa de ce comentezi de mine cand tu nu esti cu nimic mai presus! de ce crezi ca-i cunosti pe oameni? ce te face sa crezi ca esti mai bun/buna ca ei? nu te-ai intalnit niciodata cu mine si deja crezi ca esti mai bun. buna? aici se vede stiulul tau de gandire! cu cine m-am luat la cearta? eu am pus doar o intrebaare iar voi? ce ati facut voi? ati inceput sa comentati sa fiti nesimtit* in loc sa ma ajutati! asata-i scopul siteului TPU ca oamenii sa se ajute intre ei chiar daca nu-ti convine intrebarea! dar datorita oamenilor ca voi TPU in loc sa fie un site de ajutor de sfaturi ad devenit unul de batjocuri, cuvinte urate, jigniri si injuraturi! de ce te crezi tu mai frumos/frumoasa decat mine? mai va\ut cumva? nu! fiecare sa se judece mai intai pe el/ea insasi sa vada daca este vrednic sa comenteze de altul! fiecare in dreptul lui/ei! dar fireste ca nu o sa intelgeti asta petru ca nu o sa recunoasteti nimic...deci nu are rost sa va mai zic nimic asta este!sad imi pare rau nu am ce sa fac! bye.

| HermioneLove a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Crede-ma nu te-ar speria nimic! pentru ca fiecare om este frumos in felul lui!

Răspuns utilizator avertizat
| คlєxヅ a răspuns (pentru HermioneLove):

Le e ciuda ca ea are tot ce vrea dar ei nu au, laughing si black rahat cum o cheama pe ea, si coconutz o nuca de cocos.

| HermioneLove a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Pai stiu ca tu nu esti monstru! eu cred despre tine ca esti un om/copil frumos, sanatos, bun, talentat doar ca trebuie sa mai lucrezi un pic la vorbit si sa-i respecti si ceilalti! ia gandeste-te:daca tuturor ne-ar place ce-ti place si tie nu ti s-ar parea plctisitor? d-zeu ne-a creat cu scop suntem diferiti intre noi cu gusturi diferite dar asta inseamna ca trebiue sa radem sa nu vorbim cu cei care au alte gusturi! gandeste-te ca asa-i mult mai bine cu gusturi deiferite se vedem ce place si altora! de ce nu invatati odata sa va respectati unul pe altul? de ce nu acceptati ca si voi gresiti? de ce nu puteti accepta si gusturile celorlalti?

Răspuns utilizator avertizat
| HermioneLove a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Dar cand am zis eu ca nu ti le accept pe ale tale?

| clauX a răspuns (pentru HermioneLove):

Inseamna ca nu sti cati ani ai laughing)))))))

| HermioneLove a răspuns (pentru clauX):

Ba da stiu cati ani am! poate tu nu sti!rolling on the floor))))) dar de ce sa-mi fac varsta publica?

| Allrc24 a răspuns:

Crede.aici ai numai cateva dovezi. dar cea mai buna dovada este in inima cand simti cu adevarat iubirea lui Dumnezeu.mergi spovedeste-te sincer fa-ti un obicei in a citi Biblia, a posti si a te ruga iar Domnul iti va rasplati. nu ii lua in seama pe atei habar nu au pe ce lume traiesc te vor aduce la pierzanie.
1) cum explici minunea Luminii Sfinte de la ierusalim?
Patriarhul este controlat la sange de armata israeliana. crezi ca evreii doresc propaganda crestina? nici acum 2000 de ani si nici acum nu il accepta pe Iisus Hristos ca fiind Fiul lui Dumnezeu. zic ca era un simplu nebun sau ca era controlat de demoni. ei considera crestinismul o secta pagana.deci ce interes ar avea evreii sa il lase pe patriarh cu surse de foc la mormantul lui Iisus.Prin Sfanta Lumina se adevereste in fiecare an ca Dumnezeu exista.
Cum explici faptul ca atunci cand ortodocsii nu au fost lasati sa faca slujba in mormantl sfant lumina nu a venit la armeni? cum de altfel nu vine la nici o alta religie.doar la ortodocsi. slujba afost facuta la o biserica din apropiere si fix dupa incheierea rugaciunii un stalp din marmura a crapat si a iesit lumina sfanta?
http://www.youtube.com/watch?v=Da1YXdy7ZeY

tu imi vei da replica penibila cu fosforul.
http://www.youtube.com/watch?v=LSDaqVuP1QM
baiete, fosforul a fost descoperit abia in secolul 16
http://ro.wikipedia.org/wiki/Fosfor

2) explica cum a reusit moise sa desparta marea rosie in 2? in biblie spune ca un vant puternic a suflat toata noaptea si a facut un culoar in mare prin care au trecut evreii. inclusiv cercetatorii sunt de acord ca este posibil.
http://www.realitatea.net/......49075.html

3) cum explici faptul ca cercetatorii sunt in proportie de 99%siguri ca au gasit arca lui noe pe un munte in Turcia? si cercetatorii sunt chinezi si turci deci nu sunt crestini
http://www.descopera.ro/......escoperita
3) sum explici faptul ca familiile celor bolnavi dar care se roaga la capataiul lor au mai multe sanse de vindecare? nu poti spune ca e starea de spirit a celui bolnav, el fiind in coma.
http://www.descopera.ro/......-suferinzi
4) cum explici sfintirea apei? apa sfintita nu se strica. si nu imi spune prostia cu ionii de argint. mai nou apa se sfinteste in butoaie de plastic. am vazut cu ochii mei nu era nimic in butoi decat apa in sine care urma a fi sfintita.

5)cum explici faptul ca un grup format din 45 de cercetători de la Institutul Oxford a venit, în 2004, special la Craiova, pentru a analiza câmpurile energetice emanate de icoana făcătoare de minuni de la Catedrala Episcopală 'Madona Dudu'.'A fost uimitor ceea ce s-a întâmplat. Aparatele au luat-o razna pur şi simplu. Reactţia specialiştilor a fost ceva de genul: "Este aproape vie." Aşa ceva nu văzuseră niciunde în lume şi fuseseră în foarte multe locuri sfinte.

http://www.adevarul.ro/locale/craiova/Craiova-_Specialis tii_iconografi_despre_icoana_Madona_Dudu-_E_aproape_vie_ 0_236376441.html#
6) cum explici profetiile din Biblie facute in Vechiul testament care s-au adeverit in prezent.
(prezicerea avioanelor, automobilelor, bombei cu neutroni, intoarcerea poporului evreu din pamantul din care a fost alungat, etc.)
http://www.sfaturiortodoxe.ro/pcleopa/nou50.htm
7) cum explici sutele de minuni si icoane care lacrimeaza cu lacrimi de mir si sange care au fost analziate si a fost confirmat faptul ca materialul coelctat este de natura umana?
8) cum explici faptul ca in filme, muzica, logouri, etc sunt simboluri masonice si sataniste? cum explici faptul ca biserica este din ce in ce mai mult atacata din toate partile? cum explici dorinta conducatorilor de a forma statele unite ale europei dupa modelul american, cum explici dorinta de se ajunge la o guvernare mondiala care ne este prezentata ca fiind buna sunb umbrela" pacii, tolerantei, progresului stiintific etc." bazaconii din astea?

| Paulla a răspuns:

Asta ar tebui să fie o alegere personală.
Ce crezi că o să se întâmple dacă întrebi aici? O să vină creştinii cel mai probabil cu pariul lui Pascal, ateii care vor aduce ca argument lipsa dovezilor(unii s-ar putea să argumenteze inexistenţa, deşi e un lucru inecesar), agnosticii care o să-ţi zică să nu-ţi baţi capul, vreo doi adepţi ai satanismului modern care o să-ţi prezinte avantajele religiei lor, vreun musulman care o să-ţi zică să citeşti Coranul şi poate vine şi unul care o să-ţi spună să te închini lui Krishna.
Documentează-te singură, citeşte Biblia şi fă-ţi o părere PERSONALĂ despre ea şi aşa mai departe...

| n0matterman a răspuns:

Eu zic sa crezi pentru ca este cool! big grin

| Coconutz a răspuns:

Uite-te la televizor.Deobicei se pricepe sa lamureasca oi ca tine.

| HermioneLove a răspuns (pentru Coconutz):

Ce vrei sa spui?

| Coconutz a răspuns (pentru HermioneLove):

Ce vreau sa spun?
Ai postat o intrebare la care raspunsul nu se afla printe "inteleptii" virtuali de pe un site online.
Ai incercat macar putin sa afli tu raspunsul? Sa te decizi tu singura daca exista ceva divin in univers? Nu.In schimb ai decis ca un site ar putea sa decida in locul tau.
Nu te poate lamuri nimeni pe tema ci trebuie sa te lamuresti singura.
Eu de 3 ani caut raspunsuri la intrebari de genul dar intre timp au aparut mai multe intrebari.
Personal nu cred in Dumnezeul crestin deoarece contine erori.
Si asta nu am aflat intr-o zi.Este ok sa ceri o parere. Dar nu sa te lamureasca cineva. Nimeni nu poate.

| HermioneLove a răspuns (pentru Coconutz):

Bine da nu-s oaie ca sa stii!

| Coconutz a răspuns (pentru HermioneLove):

Nu prea te descurci dovedind asta.

| HermioneLove a răspuns (pentru Coconutz):

Ce ai cu mine pot sa stiu? lasa-ma in pace doamne!

| Coconutz a răspuns (pentru HermioneLove):

Doamne? Sunt un simplu om.
Iar cu tine nu am nimic personal. Dar faci parte din grupul ala de persoane care sar scalda in atentie.
Adica pe bune. Cool girl?
Ceai facut de esti asa cool? Baut un energizant inainte de culcare?

| HermioneLove a răspuns (pentru Coconutz):

Care ii prboblema ta ca eu asa mi-am pus?! daca vreau imi pun si moartea si satana noa! ce te interseaza pe tine lasa-ma in pace esti prost la cap! si daaaa nu ti ti-am zis doamne eu folosesc acest termen cand ma enerveaza cineva de exemplu chiar tu! si daca vrei sa stii iullycoolgirl1225 ii mult mai bine decat coconut! cica ma scalt prin atentie! ai grija cum vorbesti DA?

| คlєxヅ a răspuns (pentru Coconutz):

Cool girl e doar un nume din ziua de azi, dar fii serios. Tu te bagi in seama mai tare si zici ca ea se baga in seama. Daca ai venit pe site-ul asta sa faci scandal.Si ce e cu numele asta Cool girl? Se pare ca iti e ciuda si pe numele ei!

| HermioneLove a răspuns (pentru คlєxヅ):

Mersi!happychiar ca asa o sa faca cred sai eu! si o se dea vina pe noi ca si cum noi am fii de vina! nu el ca se da mare cu aerele lui/ei

| Allrc24 a răspuns (pentru Coconutz):

Zise ateul atotstiutor

| Coconutz a răspuns (pentru คlєxヅ):

Stai linistit furiosule.Eu nu mor de la un anumit site, precum voi care se pare ca aveti de dovedit ceva unor useri pe care nu ia-ti intalnit vreodata.
Iar pentru intrebarea ta eu nu am 9 ani ci 21.
Si acum sa va dau peste bot happy.

คlєxヅ

Tu ai asemanat 2 lucruri total opuse.
Vantul este un fenomen din natura pe cand "Dumnezeu" nu este.
Daca am mai fi avut un zeu sau semi-zeu caruia existenta iar fi explicat atunci da puteai sa il asemeni lui. O prajitura de ciocolata este solida, la fel si piatra. Cum poti sa nu crezi ca prajitura nu e piatra. Astfel de argumente sunt doborate cel mai usor deoarece nu prezinta nici un fel de dovada.
Dar nu ai.
Plus de asta tu esti crestin.Sa spune ca eu nu sunt si am o foarte mare lipsa de moralitate si bun simt.
Dar tu de ce jignesti? Faptul ca esti crestin iti da un statut superior asupra mea?
A spus nea Gandhi(foarte tare omul, ia citeste despre el) odata : Imi place Hristosul vostru, dar nu crestinii.Crestinii sunt atat de diferiti fata de Hristos.
Iar tu spui ca Dumnezeu ne pazeste? Cine ii pazeste pe cei din lumea a 3? Mergi pe strada tu si te simti asa bine pazit?
Ai tu dreptul sa spui asta in numele tuturor? Nu asa ca taci. Exprimati opinia pentru persoana intai.
In toata discutia ta cu mica noastra pitzi de pe site nai adus vreun argument despre Dumnezeu. Pur si simplu cred ca ai vazut-o fata si ai zis "hai ca e ziua mea norocoasa". Nu e.

iullycoolgirl1225
Bai fata. Eu sunt un frustrat. Dar rau. Ca vad OI ca tine.
Da esti o oaie. Trebuie sa vina cineva sa te lamureasca ce iarba sa papi.
Probabil esti tanara si am exagerat putin. Dar mai bine imi iau cateva injuraturi si apas un buton in capul cuiva decat sa il las pe snooze.
Ce n-ai inteles tu este ca oamenii care asteapta sa le fie zis ce sa faca sunt OI. Sunt prea incapabili sa gaseasca un raspuns propiu. Tu vrei sa fii oaie? Adica serios uitete la raspunsuri. A venit inteleptu alex si tia dato paia cu vantul.
Sfatul meu e sa incetezi cu micile tale iesiri de atentie iar cand te confrunti cu o dilema, ceri o parere nu o lamurire totala. Cu atat mai mult nu de pe un site online.
Cat despre username. Chiar e penibil. Dar inca odata, esti tanara.

| Coconutz a răspuns (pentru Allrc24):

Raspunse crestinul iluminat.

| HermioneLove a răspuns (pentru Coconutz):

Eu nu sunt oaie poate tu esti! lasa-ma in pace! eu nu am de gand sa-mi sterg contul pentru un nesimtit ca tine! am intrebat cateva pareri stii ceva abia astept sa vad cum o sa-ti fei sters contul pentru vorbit urat!big grin

| HermioneLove a răspuns (pentru Coconutz):

Cica ii penibil! de ce sa fie penibil? hai lasa-ma! vai coconut cica! de parca cocnut ii mai bun! nu-i penibil nimic tu esti! se vede ca nu ai 21 de ani! cum spune alex ai vreo 9!(retard** bye bye!

| Coconutz a răspuns (pentru HermioneLove):

Meh. Ti se pare ca imi pasa de acest cont bai cool girl?
Ma rog din tot ce tiam scris doar mistoul de username ai vazut. Nu prea mai are rost sa iti vorbesc.Hai bafta la pascut.

| คlєxヅ a răspuns (pentru Coconutz):

21 Invers =12..Copil de 12 ani mai bine spus! Eu am 22 tongue.

| HermioneLove a răspuns (pentru คlєxヅ):

Ha ha! bine zici!laughing

| HermioneLove a răspuns (pentru Coconutz):

Pai daca nu-ti pasa de ce ti-ai facut? du-te tu la pscut mai magaru**!tongue

| Coconutz a răspuns (pentru HermioneLove):

Nam timp de mistouri cu copii.La revedere.

| Coconutz a răspuns (pentru คlєxヅ):

Esti haios peste masura.Ma rog las-o balta.Nam timp de mistouri cu crestini ca mi-a iau pe coaja.La revedere.

| Squirtle a răspuns (pentru คlєxヅ):

O minte slaba recurge la injurii, amenintari si violenta cand nu mai este capabila sa prezinte un argument valid, relevant si plauzibil.

| HermioneLove a răspuns (pentru Squirtle):

Alex nu a injurat!

| Squirtle a răspuns (pentru HermioneLove):

Fetita draga, tu nu intelegi pe deplin termenul "injurii".

| HermioneLove a răspuns (pentru Squirtle):

Ba da crede-ma ca il inteleg mai bine ca tine!tongue

| คlєxヅ a răspuns (pentru Coconutz):

Ba copile tu nu intelegi? 21=12 ma boule! Sau poate ai mai putin si de 12, daca vroiai sa raspunzi mai bine raspundeai!
Se vede dupa nume cat de prost esti laughing acum ce faci copilu? Ma bati prin internet? Hai ma copile, numi pun mintea cu toti prostii! Stii vorba: "Cel destept cedeaza!".

| Coconutz a răspuns (pentru คlєxヅ):

Te simti mai bine cand ma jignesti?

| คlєxヅ a răspuns (pentru Coconutz):

Eu, acum iti arat cum jignesti si tu! Daca cineva iti intoarce vorbele astea tu cum te-ai simti? Ai venit aici cu chef de scandal vad.

| Coconutz a răspuns (pentru คlєxヅ):

Toate mistourile mele au fost facute pe baza unui argument.
Cand am venit la intrebarea asta am dat si un raspuns serios pe care din pacate tu nu stii sa il citesti.
Nu te inteleg? Ma intreb cum mas simti dar nu miai intros nici o vorba care sa ma afecteze.In mare parte ca esti cam Neanderthal.
Ma uit la raspunsurile tale si observ cate de bine te-a educat societate.Esti un robot care e reprogramat dupa televizor si radio.

| คlєxヅ a răspuns (pentru Coconutz):

laughing Iesi ma de aici copil de 12 ani care n-are ce face..Nam ce face?
Imi bat atata capu cu niste prosti.

| Coconutz a răspuns (pentru คlєxヅ):

Nu iti mai bati capul cu prostii? De ce sunt prost?
Asta presupune in special ca tu esti destept si peste noi? Ce iti ofera statutul asta?

| คlєxヅ a răspuns (pentru Coconutz):

NU M-AM REFERIT CHIAR LA TOTI, M-AM REFERIT LA POSEDATA SI LA TINE. Tu esti prost ca asa te-ai nascut, XxXPOSEDATAXxX e -__- ca se trezeste vorbind..Statusul nu imi ofera nimic, dar chiar amandoi sunteti mistocari.

| Coconutz a răspuns (pentru คlєxヅ):

Pai cum tiai dat seama ca sunt prost? Si de ce esti tu mai desptept?

| Coconutz a răspuns (pentru คlєxヅ):

ESTI FAN SELENA GOMEZ?
Ahahhahahahaha!
Hai pa. 22 de ani si asculta artisti disney care nici nu le-a crescut parul pubicrolling on the floor.

| HermioneLove a răspuns (pentru Coconutz):

Nu te-a jignit cu nimic a spus doar adevarul!

| HermioneLove a răspuns (pentru Coconutz):

Da esti prost! vezi ca ca stii sa recunosti?rolling on the floor da ii mai destept decat amandoi la un loc

| HermioneLove a răspuns (pentru Coconutz):

Da ii daaaa!

| HermioneLove a răspuns (pentru Coconutz):

Ii super selena! si ce aveti voi cu cei la care le place? sunteti niste nesimtiti! fara suparare dar in afara de vb urat nu stiti altceva!

| OOOLEOOO a răspuns:

O broasca a trait toata viata intr-o fantana. Intr-o zi, s-a trezit cu surprindere cu o broasca de alt soi.
- De unde ai venit? a intrebat-o ea.
- Din mare. Acolo traiesc eu.
- Cum este marea? Este la fel de mare ca si fantana mea?
Broasca cea noua a inceput sa rada:
- Nici nu incape comparatie.
Broasca-gazda s-a prefacut interesata de povestile noii venite, dar in sinea sa se gandea: "Dintre toate mincinoasele pe care le-am intalnit in viata mea, aceasta este cu siguranta cea mai mare – si cea mai nerusinata".

Cum ii poti vorbi despre ocean unei broaste care traieste intr-o fantana; Sau despre alte lumi unui om de stiinta?

| fratiikaramazov a răspuns:

Da, eu cred in Dumnezeu si in mod normal iti spun si tie sa crezi pentru ca Dumnezeu exita insa nu-ti pot impune acest lucru. Fiecare e liber sa aleaga. Nu poti spune sa nu crezi in Dumnezeu doar pentru ca niste oameni de pe TPU ti-au zis sa nu crezi, si nici invers. Tu trebuie sa cauti raspunsul si sa te gandesti bine, incearca sa citesti din Biblie, sa mergi la Biserica, roaga-L pe Dumnezeu sa-ti dea credinta si incearca sa fii mai buna si ai sa vezi ca daca tu faci 1 pas, Dumnezeu face 10 pasi spre tine. Uite, iti dau un link http://ortodoxiatinerilor.ro/......-oare.html

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Salut/Buna!

Fiecare iti va spune de ce crede sau nu el in Dumnezeu.

Poate va avea cineva un argument convingator, dar sincer ma indoeisc, argumentele crestine si cele aateiesit se vor bate cap in cap si s evor anula de multe ori reciproc.

Eu am ales sa cred, dar si sa nu... e relativ simplu. Eu ma inchin (cam in 70% din cazuri), cand trec pe langa o biserica, merg de Paste, Craciun la biserica, ma rog dimineata (asta e o obisnuinta creata de mama), insa eu majoritatea lucrurilor le iau logic si stiintific, eu imi controlez viata, eu imi decid viitorul, eu sunt rasplatit si pedepsit in functie de actiunile mele.

E usor si e alegerea mea!

Eu am ales, asa cum trebuie sa alegi si tu, indiferent de ce argument iti da cineva tu in subconstientul tau ai ales, asa ca trebuie doar sa iti dai seama, ceea ce cred ca ti-ai dat seama.

Bafta!

| TuningPhotoshopX a răspuns:

Dumnezeu exista, numai ca este omniprezent si ca noi nu-l vedem fiindca... e o entitate omniprezenta, prezent peste tot, deci, ca si fantomele, nu se vad, desi exista. Eu cred! Doamne-Doamne m-a ajutat mereu la bine si la rau. De si sunt 9% ateu, sunt crestin, Deci, Dumnezeu exista! Multumit?

| คlєxヅ a răspuns:

Pe vant nu il poti vedea, la fel nici pe Dumnezeu.Pe vant il simti, asa ii simti si prezenta lui Dumnezeu! Nu inseamna daca nu il vezi ca nu exista! Cum de mai e viata pe planeta asta pe universul asta daca nu exista..Cineva e langa noi si ne pazeste pe fiecare. Daca ai patit ceva nu inseamna ca Dumnezeu te neglijeaza! Ai patit-o pentru ca nu ai crezut in el sau alte motive rele."DUMNEZEU EXISTA!" si cred in el in fiecare clipa grea! Pana la ultima mea suflare a sufletului meu cred in el..Lumea nu exista fara un DUMNEZEU!

| Coconutz a răspuns (pentru คlєxヅ):

Deci Dumnezeu este vantul?
Marul are peste 70 % apa in el. Eu am peste 70% apa in mine. Deci sunt mar.

| คlєxヅ a răspuns (pentru Coconutz):

Ba esti prost/proasta? Nu am zis ca Dumnezeu este vantul..Vantu-i vant Dumnezeu e Dumnezeu.

| HermioneLove a răspuns (pentru คlєxヅ):

Lasa! no baga/nu-l baga is seama! vorbeste vrute si nevrute! se vede ca nu stie sa-si controleze unpic gura aia!laughing

| HermioneLove a răspuns (pentru HermioneLove):

Sau parton scrisul!happy

| คlєxヅ a răspuns (pentru HermioneLove):

Chiar asa-i rolling on the floor se trezeste vorbind, si trezindu-se vorbind asa se va trezi si cu un "Utilizator suspendat!" laughing, cat crezi ca va mai continua asta sa ne faca prosti sau oi.

| HermioneLove a răspuns (pentru คlєxヅ):

O prietena de-a mea chiar i-s-a intamplat asta! si cam tot ceva de genul lui coconut a spus! deci nu m-ar mira sa i-se intample si ei/lui asta!

| คlєxヅ a răspuns (pentru HermioneLove):

Pai poate maine terminam cu Coconut asta ca e chiar enervant..Cica la el Dumnezeu este vantul..Doamne ce sa mai inventat si pe acum cu coconut, o lume plina de smecheri..Asta-i Romania!

| HermioneLove a răspuns (pentru คlєxヅ):

Chiar ca ii! cica eu is oaie! se crede prea mare si tare coconut.

| คlєxヅ a răspuns (pentru HermioneLove):

Nai ce sa ii faci unui copil de 9 ani..Cand i-o suspenda contul tot el se duce la mama lui sa se planga "Mami, astia tampiti mi-au suspendat contul! crying" daca il va suspenda nu e vina mea sau a ta!

| คlєxヅ a răspuns (pentru HermioneLove):

Si oaie e aia care l-a facut, ce se naste oaie iarba mananca!hee hee

| raluk27 a răspuns:

Nu te lua dupa nimeni. Fa ceea ce simti!

| Alyra a răspuns:

Da, cred. big grin
De fiecare dată când i-am cerut ajutorul, El mi l-a oferithee hee
O zi bună!

| ateuNEGATIV a răspuns:

Nu, daca vrei sa crezi in ceva nebazat pe dovezii si doar filozifie crede in dumnezeu, stiiinta ofera destule dovezi si explicatii in care explica natura, universull daca crezi ca esti din lut crede dar mai intai citeste legile lui dumnezeu https://sites.google.com/......-in-biblie

| HermioneLove a răspuns:

Bine voiam doar sa stiu intrebarile voastre

| HermioneLove a răspuns:

Oh....vai si amar...vad ca cu voi chiar nu se poate discutaaa! baaa am pus si eu o intrebare! REPEDE SARITI CU GURA/SCRISUL! mai bine sterg intrebarea ca vad ca nu stiti sa vorbiti normal!

| Hash001 a răspuns (pentru HermioneLove):

Mai invata sa vorbesti limba romana fetito.

| HermioneLove a răspuns (pentru Hash001):

C e vrei sa spui?! eu vorbesc corect! care-i problema ta?

| HermioneLove a răspuns:

Stiti ceva?! sunteti foarte nesi*** unii dintre voi! era o intrebare nu aveti nici un motiv sa vorbiti astfel! mai bine sterg aceasta intrebare! sa va fie rusine la cei care nu aveti pic de respect!

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Eu nu cred. mi se pare o aberatie sa-mi afirme cineva ca o "putere magica" din nimic a facut tot ceea ce este astazi in jurul nostru.nu spun ca eu stiu felul prin care s-a format pamantul, dar refuz sa cred ca d-zeu. daca ar fi fost asa, consider eu, ca in lume ar fi fost o singura religie, dar, cum sunt sute(poate mii)care au date si explicatii diferite, mi-e greu sa cred.nu-ti spun nici sa crezi, nici sa nu crezi, raspunsul il vei gasi tu singura dupa ce analizezi situatiahappy

| rousz a răspuns:

Eu, cred in Dumnezeu, altfel cine ar fi creeat tot ce exista?

| muceacitalinda a răspuns:

Buna! eu cred, Dumnezeu ne-a creat iar noi trebuie sa il rasplatim cu credinta noastra. E cel care sa chinuit pentru noi, iar in momentele grele chiar daca nu credem ne ajuta. funda daca consider ca merit

| kriystina19 a răspuns:

Eu da cred in Dumnezeu findca datorita lui suntem pe pamant. Daca stam sa ne gandim sa zicem ca nu este Dumnezeu atunci de unde au aparut toate : universul panetele pamantul apele soarele si luna nu pot fi toate o coincidenta. Daca citesti primul capitol din biblie si anume Geneza acolo o sa vezi ca Dumnezeu le-a creat pe toate pana si pe om. Si nu putem spune niciodata ca biblia poate fi o minciuna sau scrisa de oameni fara stiinta pentru ca toate bibliile spun acelasi lucruri indiferent de ce religie apartii eu am confruntat biblia romaneasca si cu cea spaniola si este la fel doar ca fiecare persoana o intelege in felul ei multe persoane incearca sa se scuteasca de unele lucruri cum ar fi celor ce le place sa bea cand gasesc in biblie ca nu este voie ei zic ca nu mai e valabil dupa Isus happy si tot asa fiecare incearca sa ocoleasca partea care lar afecta intr-un fel. sper sa citesti biblia si sa te lamuresti singura nu astepta sa te lamureasca alte persoane. Poate chiar iti pui si tu intrebarea :mai sa citesc si eu sa vad ce a fost mai demult ce s-a intamplat pe vremea aceea? ce a facut Dumnezeu? de unde venim noi pacatosi? ce se va intampla la sfarsitul lumii? pentru ca chiar o sa existe sfarsitul lumii atunci vom da noi de socoteala pentru tot si toate. numai bine pa pa.

| danorp a răspuns:

Gandeste-te cine a creat pamantul...