| PaulB a întrebat:

Sincer, credeti in Dumnezeu?

19 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu, nu cred în dumnezeu, odin, satan, allah şi alte forme de divinitate.

| gabriela a răspuns:

Da , desigur

| cosima11 a răspuns:

Da happy cu cea mai mare tarie!

| Klara a răspuns:

Oarecum. Nu cred in Iisus, nu il consider Dumnezeu.

| madagascar a răspuns:

Da, eu i-am simtit prezenta in viata mea de multe ori, deci cred

| Happyness a răspuns:

Da

| aleeee a răspuns:

Da.

Dar daca atatia oameni nu cred, Dumnezeu de ce nu face o minune ca sa ii convinga?

| Mihaela_2782 a răspuns:

Da. Cred in Dumnezeu dar nu cred in Biserica. Cred ca Biserica manipuleaza oamenii, iar Dumnezeu nu are nici o legatura cu manipularea lor. Preotii sunt de vina pentru ca sunt din ce in ce mai calici si ar fi in stare sa scoata si ultimul ban din buzunarul unui biet om, sub pretextul ca nu stiu ce are nevoie biserica, ca asa e traditia, ca fac un bine nu stiu cui, sau ca nu mai stiu ce.
Si o mai spun o data DA CRED in Dumnezeu!

| ☻❥➹❤Gothic Angel❤➹❥☻ a răspuns:

Normalll -_-" ca da

| madytza_7574 a răspuns:

Sa inteleg ca tu nu crezi? am dreptate?laughing

normal o. O cum sa nu cred in Dumnezeulaughing el ne-a creattongue -_-

| dewix a răspuns:

Stii ce cred eu ca e Dumnezeu? O fiinta inventata de unii pentru a se unii cat mai multi oameni.
Oamenii se roga la Dumnezeu sa primeasca masini, sa primeasca bani s. a. m. d. De cele mai multe ori Dumnezeu 'nu le asculta ruga'. Pai cum sa le asculte daca tu nu faci nici macar putin efort sa obtii ceea ce vrei? Si dupa aia mai dau si vina pe El.

Si da, cred in Dumnezeu. Ca fiind o fiinta imaginara pe care cineva a inventat-o ca sa credem ca cineva e alaturi de noi oricand.

Nu va luati de mine, asta e parerea mea.

| george_8786 a răspuns:

De crezut multi cred, pana si dracii cred in el. da nu-L slujesc... deci in lumea asta exista 2 stapani 1-Dumnezeu si 2- satan, daca cineva spune ca nu crede, sau nu slujeshte pe niciunu asta inseamna ca il slujeshte pe satan... nu poti fii intre (sau pe dinafara):p

| z0uzh0lina a răspuns:

Normal:X.de asta materia mea preferata este religia:X. fundita?happy

| alexbzalex a răspuns:

Eo unu nu cred in dumnezeu, chestia asta cu dumnezeu e o modalitate de a prosti lumea. Voi crede in dumnezeu atunci cand va face o minune ca sa demonstreze ca exista cu adevarat nu sa cred ca prostu in ceva ce nu e dovedit. Nu va inteleg cum puteti sa credeti in ceva ce nu stiti daca exista. Practic voi credeti in oameni invizibili. L-ati vazut? E batran, tanar? habar n-aveti. Credeti in Dumnezeu? sau Credeti ca ultimul model de bmw se transforma in avion si in submarin? doua intrebari diferite dar identice. Cum voi nu puteti aduce dovezi clare ca exista dumnezeu nici eu nu pot sa demonstrez ca masina se transforma in avion si submarin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu una cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred in Dumnezeu, in puterea Lui!

| GeorgyHyunAh15 a răspuns:

Logic ca cred in Dumnezeu. cei care nu credeti foarte rau. o sa vedeti voi ce o sa patiti dupa moarte.

| iulia23_3871 a răspuns:

Da eu cred in Dumnezeu

| Alexa_6162 a răspuns:

Da!