| cOsmania a întrebat:

Voi credeti in DUMNEZEU? sincer! eu cred!

33 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, așa am fost educată!
Pa, pa.

| AdrianL a răspuns:

Da Cred!

| Thunderstruck a răspuns:

Nu, nu pot sa cred in Dumnezeu.

| cOsmania explică (pentru Thunderstruck):

Scuze ca nu am mai continuat discutia, de ce nu crezi in DUMNEZEU?

| Thunderstruck a răspuns (pentru cOsmania):

Scuze ca-ti raspund tot cu o intrebare, dar de ce as crede? Nu exista dovezi.

| RAY a răspuns:

Nu cred ca din nimic a aparut un zeu care a creat totul din absolut nimic 'asa ceva mi se pare imposibil nu are logica, ratiune, cred in stiinta in metoda stiintifica de cunoastere a universului prin dovezi
tu crezi pentru ca ai fost indoctrinata de mica ca crestina

| Mădă0611 a răspuns:

Nu.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daaa si eu

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu cred.Cine-i Dumnezeu? Spune-mi și mie, să nu mor prost.

| dragos9234 a răspuns:

Eu sincer cred ca este o prostie.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Eternitate:
Question: "What happens after death?"
http://www.gotquestions.org/what-happens-death.html
Http://divinerevelationonholiness.org/book/chapter6.php
Fiecare suflet apartine lui Iisus Hristos (Yahushua ha Mesiach)
Iată că toate sufletele sunt ale Mele. După cum sufletul fiului este al Meu, tot aşa şi sufletul tatălui este al Meu. Sufletul care păcătuieşte, acela va muri.
Ezechiel 18:4
Fiecare om moare.
Şi, după cum oamenilor le este rânduit să moară o singură dată, iar după aceea vine judecata,
Evrei 9:27
Bucură-te, tinere, în tinereţea ta, fii cu inima veselă cât eşti tânăr, umblă pe căile alese de inima ta şi plăcute ochilor tăi; dar să ştii că pentru toate acestea te va chema Dumnezeu la judecată.
Eclesiastul 11:9
Să ascultăm, dar, încheierea tuturor învăţăturilor: Teme-te de Dumnezeu şi păzeşte poruncile Lui. Aceasta este datoria oricărui om.
Eclesiastul 12:13
Omul alege unde merge, daca iL urmeaza pe Yahushua(Iisus) ajunge in Rai evident, daca il urmeaza pe diavol ajunge cu el in iad.
Nu putem sluji la 2 stapani(Matei :24)
Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică.
Ioan 3:17-19
JUDECATA:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
Fiindcă este scris: „Pe viaţa Mea Mă jur, zice Domnul, că orice genunchi se va pleca înaintea Mea şi orice limbă va da slavă lui Dumnezeu."
Romani 14:11
Da cred.

| HueyFreeman a răspuns:

Daca erai nascut intr-o tara necrestina mai credeai?

| Lizzu a răspuns (pentru HueyFreeman):

Care tari sunt necrestine?

| HueyFreeman a răspuns (pentru Lizzu):

Prin necrestina ma refer la o tara care nu are crestinismul ca religie.

| Lizzu a răspuns (pentru HueyFreeman):

Aha happy bine
Mersi

| cOsmania explică (pentru HueyFreeman):

Poate credeam... ma mutam din tara simi puteam schimba credinta

| HueyFreeman a răspuns (pentru cOsmania):

Sansele sa se fi intamplat asa sunt egale cu 0, chiar negative.

| Thunderstruck a răspuns (pentru cOsmania):

De fapt, AkagamiNoShanks vroia sa zica (,) ca in cazul in care tu te-ai fi nascut intr-o familie musulmana, nu ai fi fost crestin, ci ai fi fost musulman, deci vroia sa-ti demonstreze ca religia tine de geografie, nu ca ai cercetat tu.

| Zenit313 a răspuns:

Nu am nici un motiv si nici o dovada, argument sau ipoteza care sa'i confirme existenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cred în Dumnezeu cu adevărat!
Te pup!

| WholeWorldTeam a răspuns:

Domnul si Maica Sa, impreuna cu toti sfintii Sai sa te calauzaesca! happy

| C0nstantin a răspuns:

Daca te nasteai arab credeai in Allah... daca erai indian credeai in zeii hindusi si tot asa... Fiecare cu credinta lui.

| Lizzu a răspuns (pentru C0nstantin):

Cred ca aici se referea la faptul daca ai credinta in ceva, ori ca e dumnezeu, ori allah, ori buddha etc...pe de o parte, si pe de alta intreba indirect daca esti ateu, general vorbind.

| C0nstantin a răspuns (pentru Lizzu):

Face referire strict la faptul daca crezi sau nu in Dumnezeu... se pare ca nu prea intelegi limba romana ca altfel nu imi pot explica cum se face de nu pricepi o intrebare simpla si la subiect... dar na, e bine sa te trezesti vorbind.

| Lizzu a răspuns (pentru C0nstantin):

Dar nu am zis cu rautate sau sa te corectez ...am vazut ca tu te-ai referit la faptul ca daca ar fi apartinut de mai multi dumnezei pe rand ar fi crezut in fiecare la timpul respectiv. Dar din perspectiva mea, am inteles ca ar fi dorit sa afle cine crede sau nu, adica daca cei care raspund sunt sau nu credinciosi in ceva. Nu si in cine anume.
Asta am vrut sa spun doar.

| gmxromania78 a răspuns:

Da, normal, cred in Dumnezeu!

| AnnaMaria27 a răspuns:

Sincer, da! happy

Răspuns utilizator avertizat
| ᶅᵒᴥᵒPedobeărᵒᴥᵒᶅXD a răspuns:

Daca multi, foarte multi oameni cred intr-un lucru, chiar daca nu l-a vazut nimeni, acel lucru poate exista?
Asa s-a intamplat acum mult timp cu ''pamantul este plat''
In curand o sa se demonstreze ca NU exista dumnezeu

| ShadowNinjas a răspuns:

Da. Dumnezeu se bucura mai mult cand un pacatos se intoarce pe calea cea buna decat un om deja crestin! TINE-TI MINTE ASTA!

| LexusBianca a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Totusi nu prea are sens! Adica, cum sa se faca din nimic un zeu, iar acel zeu sa faca o intreaga lume. Chiar nu are pic de logica!

| Pojar_Adriana_1983 a răspuns:

Da eu cred