| Ateistu a întrebat:

Credeti in existenta extraterestrilor?
Eu spun ca este posibil sa existe, cat este universul infinit eu zic ca nu are cum, de la bacteri pana la fiinte superioare
Ar fi posibil ca ei sasi fi manifestat puterea asupra umanitati in trecut
s-ar putea sa ne fi creat ei sau sa fi contribuit la evolutia speci umane
Orice este posibil

25 răspunsuri:
| Zenicide a răspuns:

Probabil ca exista. Sansele ca sa existe specii extraterestre inteligente e insa mica.
Sa ne fi vizitat? Cu siguranta nu. Nu sunt dovezi sau indicii ca asa ceva s-ar fi intamplat.

Recomand: https://www.youtube.com/watch?v=HO6ONMLfg5A

| Narcis2007 a răspuns:

Eu sper sa existe dar faptul ca au contribuit la evolutia umana mi se pare deplasat

| Mădă0611 a răspuns:

Si pe ei cine/ce i-a creat?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cred ca au contribuit la tine, ai vazut multe filme sf, mai ai de invatat sa scrii

| Alcyon a răspuns:

Si Inferno ii critica pe crestini, ca-s asa si pe dincolo... Pune si tu mana pe o carte de romana, ca ma doare capul!

| Ilie0 a răspuns:

Nu pentru ca in biblie nu este precizat de nicu un extraterestru!

Răspuns utilizator avertizat
| Ilie0 a răspuns (pentru Ateistu):

In biblia ortodoxa?

Răspuns utilizator avertizat
| Ilie0 a răspuns (pentru Ateistu):

Atunci de unde s-a format viata?!

Răspuns utilizator avertizat
| Ilie0 a răspuns (pentru Ateistu):

Stiu si varainta cu Big bang care nu ii adevarata

| Ilie0 a răspuns (pentru Ateistu):

Tu esti ateu si nu crezi in Dumnezeu pentru ca atunci viata ar fi mai grea pentru tine ca ar trebui sa mergi la biserica sa te rogi sa faci fapte de milostenie si altele...
Asa ca daca esti ateu zici pur si simplu nu exista si gata totul este usor

Răspuns utilizator avertizat
| Ilie0 a răspuns (pentru Ateistu):

Hai ca m-ai spart laughing)))))))))))))))))))))))))))))))))

| Ilie0 a răspuns (pentru Ilie0):

daca te-ai ruga lui ai pierde ceva?

| Sl1pKnoT a răspuns (pentru Ilie0):

In timp ce voi mergeti la biserica, faceti fapte asazis bune si va rugati cineva in lumea asta chiar se zbate sa avem unt rai mai bun. Cum este si cu vaccinul pentru boli, biserica promite iar stiinta aduce.

| Sl1pKnoT a răspuns (pentru Ilie0):

Da, ai pierde timp.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru Ilie0):

"Tu esti ateu si nu crezi in Dumnezeu pentru ca atunci viata ar fi mai grea pentru tine ca ar trebui sa mergi la biserica sa te rogi sa faci fapte de milostenie si altele... "
-Oh, spune-mi atunci te rog cat de buni si iubitori sunt crestinii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ilie0):

"daca te-ai ruga lui ai pierde ceva?" da, sanatate mentala. ca si cum te-ai ruga lu" mos craciun an de an, chiar daca ai 30 de ani. oricu faza cu " nu vrei sa pierzi timpul la biserica rugandu-te a fost tare laughing, nu am mai auzit-o.

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns (pentru Ilie0):

In Biblie nu este precizat nici faptul ca tu ai avea creier, intamplarea face ca aici rationamentul tau inca sa fucntioneze.

| roooksy a răspuns:

Am fii prea penibilisa credem ca noi suntem singuri in univers, ca suntem 'buricu pamantului ', cel putin pe planeta noastra n-au cum sa ajunga fiinte supranaturale ca ar fi zdrobite de campul gravitational si magnetic smug