| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti in puterea vindecatoare a rugaciunii? Dar a meditatiei? De ce da, de ce nu?

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

Da,chiar cred in puterea rugaciunilor. Pentru ca
1) am avut o problema, am apelat la rugaciuni, fiind si ultima solutie ramasa si s-a rezolvat totul.dar conteaza mult ca rugaciunile sa fie din suflet si sincere
2) ma simt foarte linistita dupa ce ma rog

16 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Matei7:21-23

| sublime89 a răspuns:

Ai mai pus intrebarea, si ti-am spus ca pana si o pastila de zahar poate fi comparata cu presupusa putere de vindecare a rugaciunii.

| Dorugar a răspuns:

In puterea miraculoasa a rugaciunii nu pot sa cred, pentru ca rugaciunile din bisericile crestine sunt adresate Dumnezeului Veacului Acesta, adica Satanei, si Satana de aia e satana ca face rau si nu bine!
In puterea de vindecare prin meditatii cred, pentru ca prin meditatii iti poti impune un tonus pozitiv care face bine oricui, tot asa cum tonusul negativ poate aduce moartea de inima rea celui care gandeste negativ.
Cea mai mare putere de vindecare o are totusi stiinta prin ramura ei numita medicina!

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru Dorugar):

Exista si rugaciuni destinate sanatatii si vindecarii omului. Dar adevarat iti spun ca functioneaza la fel. Cum se numeste. efectul placebo cred ca este valabil.

Rugaciunea este tot o meditatie zic eu. Nu?!

| Dorugar a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Multumesc ca recunosti si confirmi ca nu rugaciunea ajuta ci efectul placebo
2 Da rugaciunea pote fi o meditatie, dar o meditatie total nefolositoare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar pui intrebarea asta? voi religiosii pana nu va simtiti pupati in dos destul nu puteti dormi noaptea se pare

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Religiosul de mine nu a mai fost la biserica ortodoxa de vreo 2 ani..acum nu stiu cat mai sunt religios..Eu ma refeream doar direct la rugaciune catre Dumnezeu si tot asa direct prin meditatie..nu cu intermediari.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Aha, ma mir. nu esti chiar ma abtin sa zic, ca restul. multi "credinciosi" au impresia ca de nu se duc duminica de duminica la biserica si ii da mita lu" nenea popa nu ii primeste dzeu in rai dar nu au habar ca (daca ne luam dupa ce spune biblia) poti face un coltisor acasa la tine, "dedicat" rugaciunilor si alte chestii. dar ce pretentii ai la uni

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru anonim_4396):

Biserica este casa Domnului. Dumnezeu este tatal ceresc, iar in casa tatalui ar trebui sa intre fii sai.

Nu iti poti face un "coltisor" acasa. Cand mergi la discoteca...cum este? Iti faci un coltisor pui un cub si un bar acasa si stai acolo. Prost gandita asta!
Numai bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Avand in vedere ca in "casa domnului" intra numai pedofili, hoti si inculti, halal casa a domnului.

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti antropofob?
Este multe boli psihice, nici una nu ar trebui neglijate.
Sau inteleg ca tu frecventezi biserica foarte des de spui asta. Ca altfel nu poti sa faci asemnea caracterizari. In caz contrar ramane valabila prima varianta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

"Esti antropofob?" laughing nu. Esti homofob? nu raspunde, era retorica intrebarea.aia da boala psihica intalnita foarte des la "specia" ta. (religiosii )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vindecatoare in ce sens?

| RaisaPretty a răspuns:

Amandoua vindeca intr-un anumit procentaj. Acum daca ai o problema si nu te gandesti si cum sa o rezolvi sad...

| Evușca a răspuns:

Eu sigur că cred în puterea vindecătoarei a rugăciunei.Este adevărată

| Drolja a răspuns (pentru Evușca):

Rugăciuneaei este adevărată, sau puterea vindecătoarei a rugăciuneaieieiei?

Întrebări recente