| EMKing a întrebat:

Credeti in reincarnari?

Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

Nu există. O singură viață ai, nu mori doar ca să te întorci înapoi de la 0 fără să-ți amintești nimic. Scopul vieții este să progreseze viața în sine, nu indivizii care vor să atingă nemurirea. Te naști, te consumi și mori. Ce e dincolo de moarte nu știe nimeni sigur, pentru că nimeni nu s-a mai întors. Tu te-ai mai întoarce? Eu nu. Nici nu cred că aș putea. Nici nu cred că o să mai exist după moarte sau voi dispărea voi dispărea încet în propriile gânduri.

13 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Absolut NU, dar cred in REANVIERE.

| danay72 a răspuns:

Nu,când moare omul nu mai stie nimic și merge în pământ. Nu se transformă în altceva.

| RAY a răspuns:

Nu,dar in viata am cunoscut oamenii reincarnati in vaci, porci, vipere, viespi, maimute

| AndreiH1988 a răspuns (pentru RAY):

Mananci ca cat ca de obicei.
Esti agramat dar si prost.
Si urat.

| T0T a răspuns:

Nu.

| SG1995 a răspuns:

Sa zicem.

| xerxes1 a răspuns:

Si zeii se reincarneaza.
Cel al crestinilor cred ca s-a reincarnat in episcopul Husilor.

| reihiuke a răspuns:

Da. dar nu la oricine

Răspuns utilizator avertizat
| Voidwithin a răspuns:

Daca zici ca exista viata de apoi sau reinviere nici reincarnarile nu suna rau.

| LOVW a răspuns:

Nu, dar unele credinte cred in ele si sunt de acord cu,, reincarnarea,,

| cami1626 a răspuns:

Da,mereu am vrut sa fiu un copac.