| f2ff2fl12f a întrebat:

Salut, TPU.
Am 14 ani si am o intrebare. Credeti in reincarnari? Nu stiu daca se scrie asa, in fine. Ma refer la o noua viata dupa moarte, un alt om.
Eu sunt baiat si daca ar fi asa, as vrea sa fiu fata data viitoare

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspuns; categoric NU este valabila nici una dintre cele 2 variante precizate. Sanatate! (pe lumea aceasta happy )

| Freya1 a răspuns:

Nu,nu cred ca te reancarnezi in altceva sau altcinevasa sau cel putin nu cu buna ta stiinta.
De ce ai vrea sa fi fata?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ai putea aplica autofelatia si nu ai mai avea nevoie de reancarnare.winking laughing laughing laughing

| HazelEyes77 a răspuns:

Mi se pare fascinanta ideea chiar daca e greu de conceput pentru mintea umana ca cineva poate reveni pe Pamant intr o noua viata si sub o infatisare noua. Unii oameni sunt convinsi ca viata pe care o traiesc in prezent nu e unica ba chiar am vazut un documentar in care niste copii dadeau detalii uimitor de exacte despre viata anterioara si despre cauza decesului, amanunte despre regiunea/tara in care au trait si pe care n aveau de unde sa le cunoasca fiindca n o vizitasera vreodata. Multora li se pare nedrept ca totul sa se sfarseasca odata cu moartea fizica si spera sa revina sub o noua infatisare/aspect fizic/. Dupa principiul nimic nu se pierde totul se transforma. Nimeni nu stie insa ce se petrece dupa incetarea din viata si daca constiinta umana e nemuritoare sau aici e capatul de drum.

| Lostlyric a răspuns:

Reîncarnarea stă la baza credinței budiste. Nu se poate dovedi existența ei cu obiectivitate și studii.
Sunt 0 dovezi, oriunde, la orice oră, că o anumită parte a unei ființe umane, poate să existe în afara corpului sau că orice parte a unui corp poate supraviețui după moarte.
Nu există nici un mecanism biologic care să poată dovedi că o parte a creierului ce stă la baza formării conștiinței, poate supraviețui după moarte.
Nu poți dovedi ca reîncarnarea nu există, dar nici nu ai dovezi să-ți demonstreze faptul că există.
Cel mai bine este să-ți trăiești viața ce o ai la capacitate maximă și, dacă vrei să fii fată, fă-te transsexual. Nimeni nu te oprește să fii.

| SandraEve a răspuns:

In niciun caz. Ai o singura viata, bucura-te de ea si nu te gandi ca daca mori vei mai primi vreo sansa. Daca ar fi sa exista reincarnare te ai putea reincarna si intr-un pom, animal, gaza.

| NuSpargConturi82 a răspuns:

Tu esti ceva analfabet gay.