| ErrChan a întrebat:

Voi credeti in chestii gen apocalipsa care cica vine pe 21 decembrie, sau reincarnari?

Răspuns Câştigător
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Sincer, nu cred in Apocalipsa ca va fi ceva pe 21 decembrie, poimaine adica. S-a vorbit mult prea mult despre lucrul asta ca a devenit ca o placa veche de magnetofon. Nu pot sa cred in asa ceva, doar pentru ca in prezent pe Pamant sunt unele schimbari climatice sau cutremure mai puternice sau ca erupe un vulcan. Referitor la sfarsitul lumii, nimeni nu stie cand va fi si ce se va intampla atunci.
In alta ordine de idei, cu predictia mayasa, iar nu cred nimic. In primul rand, mayasii nu au facut nicio predictie, ei au spus doar ca pe 21 decembrie 2012, calendarul lor se va sfarsi si totodata si un ciclu de 5200 de ani, dar nu au pomenit in nicio scriere a lor despre sfarsitul lumii. Ei aveau ritualuri care sarbatoreau echinoctiile si solstitiile. Pe 21 decembrie este doar solstitiul de iarna, nimic altceva.Nu stiu de unde s-a inventat aberatia asta?
Apoi, cu reincarnarea. Daca este sa ne luam dupa unele popoare si culte, ei chiar cred in reinacarnare, eu una nu as prea crede.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred in chestii de genul asta

| ionutzul31 a răspuns:

Sincer mi-e putin frica...nu pentru ca s-ar intampla ceva, ci pentru ca nu stiu cum va reactiona populatia lumii la treaba asta.Cel putin o sinucidere tot cred ca va avea loc pe undeva, ca asa e omu'...cam prost el laughing
Bafta

| Kasia a răspuns:

Nu.astea sunt doar aberatii ale oamenilor care n-au alta meserie.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Nu e nimic adevarat!

| Indestructible a răspuns:

Mă, da' nu v-ați plictisit de subiectul ăsta? Toți retarzii au pus întrebări de genu'.

| ErrChan explică (pentru Indestructible):

Si atunci de ce raspunzi daca tu te-ai plictisit de asta? Du-te draga si raspunde la intrebari care nu te plictisesc

| dgeko a răspuns:

Frati/Surori mai luati o pauza de la sfarsitul lumii nu de alta dar ati invadat forumul cu intrebari de acelasi gen.

| ErrChan explică (pentru dgeko):

Si daca am vrut sa stiu? am intrebat daca doar credeti in chestia asta, nu v-am zis sa imi scrieti un roman intreg. Puteati fiecare sa raspundeti gen da sau nu! daca la unii dintre voi nu va convine va rog sa raspundeti la alte intrebari

| dgeko a răspuns (pentru ErrChan):

Era foarte simplu sa dai un "search" si gaseai 1001 de intrebari si probabil si raspunsuri la intreabarea ta.La asta ma refeream, sunt multe intrebari cu acelasi subiect.