| gaboruGG a întrebat:

Credeti in Satana?

29 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Da si el conduce lumea.1 ioan5:19.

| RAY a răspuns:

Desigur ca da, este o fanezie umana si el

| Doub a răspuns:

Da.

Răspuns utilizator avertizat
| Doub a răspuns (pentru gaboruGG):

Nimic. Ce ar putea insemna?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Satan is always near you..Sa nu uiti niciodata...Adica nu o sa uiti ca mai greu sa uiti de mine dapoi de zicalele mele celebre laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa te fac sa crezi MWahahaha Las ca dupa ce mor o sa te bantui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti dus cu pluta, tot ce-i posibil

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru gaboruGG):

Nu conteaza in care crezi, daca o faci, esti dus cu pluta. nu tu specific, ma refer la toata lumea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gaboruGG):

Nu neaparat daca crezi in Dumnezeu crezi si in Satana ..Ar trebui sa iti maresti unpic orizonturile..Sunt oameni si oameni..Sunt foarte multi teisti..Aia nu cred in Satana =.=

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Teistii cred in Satana.Si il venereaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Nu. Teistii nu cred in Satana. Cred intr-un zeu. Nu in Satana. Satana nu este zeu.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru gaboruGG):

Nici eu nu stiu ce sa mai credwinking Cred in existenta lui Dumnezeu, de asta cel putin sunt sigur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmmm...o sa te cred pe cuvant.Sunt mai putin informata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ti-am spus din punct de vedere crestin ca nu este zeu. Teistii cred intr-un zeu care nu face parte dintr-o anumita religie. Satana exista in crestinism si in niste religii pagane. Nu au legatura cu teismul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Satana,crede,in Dumnezeu si se infioara, fiindca stie ca are putina vreme.

| DarkAndDreary a răspuns:

Nope.

Răspuns utilizator avertizat
| sappy a răspuns:

El crede in mine!

| TheRealDaniel a răspuns:

Luci' este prietenul ateilor dupa spusele crestinilor, noi daca nu credem in Dumnezeu ei cred ca noi credem in amicul lui, complicele lui. Eu unul nu cred in nici unul dintre aceste personaje imaginare create de niste minti bolnave scrise intr-o carte de acum 2000 de ani de niste oameni care habar nu aveau ca planeta e rotunda, nu e in centrul universului, nu toate obiectele cosmice se invart in jurul planetei noastre si cu siguranta nu e sustinuta pe piloni, nici nu stiau unde dispare soarele cand apune, de ce i-ai crede pe acei oameni care aveau si 100 de zei, cate unul pentru fiecare fenomen, cand tuna insemna ca zeul e manios cand recolta era bogata zeul le dadea cadou si etc. you have to be retarded to believe in God. si cel mai probabil nu ai citit Biblia.

Răspuns utilizator avertizat
| TheRealDaniel a răspuns (pentru gaboruGG):

Eu nu cred in Dumnezeu si tot ce tine de el. citeste toata cartea vei observa multe contraziceri si multe prostii, puneti intrebari pe baza textului citit si dupa sa-mi spui daca mai crezi in Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Satana exista in chip nevazut, si de asta nu-i vedem cursa, nu e important sa crezi, ci sai gasesti cursawinking

| floryn1993 a răspuns:

Satana, exista si mai are lucrarile lui cu anumiti oameni, pentru mine mu este important

| iuli000 a răspuns:

Aici intervine o balanta in subconștientul nostru. In subconstient oameni le-au creat pe Dumnezeu așa ca a fost nevoie de ceva care sa echilibreze balanta.( explicație pentru cei ce nu cred in Dumnezeu.)
Da cred deoarece Dumnezeu a creat omul iar omul a creat răul iar răul se manifesta sub multiple forme.

Întrebări similare