| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți în sfârșitul lumii? Cat de aproape credeți că suntem de Apocalipsa?

3 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Apocalipsa a inceput de cand a fost scrisa. Sfarsitul Lumii a inceput de cand s-au terminat profetiile datate, anul 1844. Pana la Sfarsitul Timpului acordat omenirii, din punct de vedere Biblic mai sunt MAXIM sapte ani din punct de vedere cronologic al istoriei DAR Dumnezeu a spus ca va scurta acest timp din cauza a ceea ce va urma. Aceste calcule nu sunt facute de mine ci vin din istorie incepand cu anii 1300 dar aprofundarea acestora s-a facut de catre marele om de stiinta Issac Newton. Aceste calcule stiau sa le faca toate Bisericile Protestante si Neoprotestante dar la ora actuala din nefericirere doar o singura Biserica Neoprotestanta mai stie sa faca aceste calcule.

| doctorandus a răspuns:

Sir Isaac Newton a fost un mare credincios. Adevărat. Atât că a fost un eretic anti-trinitarian. Dacă el a fost creștin, înseamnă că și Martorii lui Iehova sunt creștini. De fapt, nici măcar Martorii lui Iehova nu l-ar recunoaște pe el drept creștin, pentru că a fost ocultist.

| aditimus a răspuns:

Apocalipsa este mult mai aproape decat credem, poluam, suntem prea multi, consumam resursele pana in 2050.