| Aihao19 a întrebat:

Credeti persona ca exista suflet? E vorba de energia aia numita suflet, parca cercetatorii au gasit o energie care inca mai este prezenta in om dupa ce el moare, energie de 3, 14 parca.In fiecare om exista acea energie care se poate numi suflet.
Voi ce parere aveti de suflet?(energia aceea esentiala)Credeti ca chiar exista?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Energia nu se masoara in grame, ci in Jouli, kilocalorii si kilowattore. Daca ar fi 3.14 grame ori viteza luminii la patrat, ar fi suficienta energie (67 kilotone TNT) sa omoare 128 de mii de persoane din centrul Bucurestiul si sa raneasca aproape 300 de mii de alte persoane. De trei ori mai puternica decat bomba de la Nagasaki.

| lpavel a răspuns:

La fel cum existi tu, eu si lumea intrega, mult mai sigur este ca exista si sufletul!

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Exista suflet, asta doar datorita lui Dumnezeu happy