| Aihao19 a întrebat:

Credeti personal ca exista suflet? E vorba de energia aia numita suflet, parca cercetatorii au gasit o energie care inca mai este prezenta in om dupa ce el moare, energie de 3, 14 parca.In fiecare om exista acea energie care se poate numi suflet.

Voi ce parere aveti de suflet?(energia aceea esentiala)Credeti ca chiar exista?

6 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Da,energia aia inexistenta de 3.13 radiani.

| sabin89 a răspuns (pentru Inferno):

Radiani pe secundă.

| sabin89 a răspuns:

Ceva trebuie să fie, că prea e coincidenţa asta cu numărul pi (3, 14), un număr transcendent cu o profundă semnificaţie în lumea fizică.

| Laura a răspuns:

Asta cu 3, 14 e tare. Cum ai ajuns la valoare? Eu mă gândeam că ar fi 760 mm Hg.

| KanameKuran a răspuns:

1. Daca o astfel de energie s-ar gasi, cu siguranta nu ai afla de ea pe vreun site din adancul internetului si cu siguranta ai vedea la televizor...
2. Personal, nu pot spune daca aceste fenomene "paranormale" exista sau nu. Vezi tu, cu mult timp in urma, pana si ploaia a fost considerata ca fiind un fenomen "paranormal" pe care doar zeii il intelegeau si il puteau controla. Iar ceva mai recent, pana de curand, triunghiul bermudelor era considerat ca fiind un fenomen "paranormal".

| ColdHeart a răspuns:

Nu