| MortemAeternum a întrebat:

Crestini, care este sensul vietii voastre?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Există un singur Dumnezeu ( Creator ), iar cei care l-au primit pe Hristos au ca ţel mântuirea.

| MortemAeternum explică (pentru Arthur):

Bun deci sa inteleg ca tu ai ca sens mantuirea, dar mantuirea nu ai primit-o odata cu Hristos?

| Arthur a răspuns (pentru MortemAeternum):

Toţi am primit-o prin sacrificiul lui Hristos, dar trebuie să ne dorim acel lucru şi toată viaţa să avem ca preocupare desăvârşirea morală.
Este acelaşi lucru cu a primi un cadou dar pe care nu vrei să-l foloseşti din diferite aspecte.

74 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Pai parca nu crezi in suflet? Atunci cum exista viata?

| MortemAeternum explică (pentru Esperança):

Scuza-ma dar ce legatura are viata cu sufletul, si ce legatura are cu intrebarea? reformuleaza-ti intrebarea ca eu chiar nu stiu la ce te referi.

| Esperança a răspuns (pentru MortemAeternum):

Intrebaera ta are legatura cu viata.Deci daca exista viata, exista suflet caci Dumnezeu cand a creat omul a suflat in el duh de viata! Nu spun eu asta ci Cuvantul Domnului!

| MortemAeternum explică (pentru Esperança):

Ei bine asta e punctul tau de vedere ca tu crezi in Dumnezeul crestin, nu si al meu, daca exista viata nu inseamna ca exista si suflet.Intrebarea mea are legatura cu sensul vietii al unui crestin, deci normal ca ma gandesc si la Dumnezeu, ca sa nu mai fie interpretari iti zic asta...

| giulia890 a răspuns (pentru MortemAeternum):

Oricum,daca pare ca m-am luat de cineva si in ce crede, imi pare rau.Am dat numai un raspuns la o intrebare...nu vad de ce atata tam-tam

| MortemAeternum explică (pentru giulia890):

Eu nu am nici o problema ca cineva sa se ia de necredinta mea, dar atat timp cat o face fara jigniri totul este ok.

| Esperança a răspuns (pentru MortemAeternum):

Mda. pai sa-ti raspund la intrebare scopul meu in viata este sa fac voia Celui care m-a creat si sa imi traiesc viata in asa fel incat cand va veni momentul sa plec de pe acest pamant sa nu am nici un regret si sa am siguranta ca ma voi intalni cu Domnul si Mantuitorul meu Isus Hristos!

| MortemAeternum explică (pentru Esperança):

Dar poti avea siguranta ca te vei intalnii cu Domnul si Mantuitorul tau Isus Hristos?
Este cineva cu adevarat sigur ca se incadreaza in standardele Dumnezeului crestin?

| giulia890 a răspuns (pentru MortemAeternum):

Stii care-i parerea mea? ca sunt credincioasa sau nu, mama imi zicea de mica.''Daca tu crezi in Dumnezeu si el exista intr-adevar poate ai sa ajungi in Rai, daca nu exista si tu crezi in El...nu ai nimic de pierdut.Dar daca El chiar exista si tu nu crezi? Atunci ai avea de pierdut.

| Esperança a răspuns (pentru MortemAeternum):

Isus Hristos iti da siguranta ca daca crezi in Jertfa Sa si te pocaiesti ajungi in Cer. Asa cum pe pamant sunt diferite legi asa si ajungerea in Rai are anumite legi pe care le gasim in Biblie, Cuvantul lui Dumnezeu! Pe pamant oamenii stabilesc legile, dar legile cerului le-a stabilit Dumnezeu!

| MortemAeternum explică (pentru giulia890):

Pariul lui Pasca nu? pai nu poate fi aplicat aici deoarece Pascal traia intr-o societate catolica, iar singurul Dumnezeu era cel crestin. Daca te inseli, iar Dumnezeul adevarat este cel al musulmaniilor, atunci nu crezi ca vei ajunge in iad? asta este o credinta bazata pe frica, acum inteleg de ce nu mi-ai spus nimic despre Dumnezeu in sensul vietii tale...Eu iti recomand sa il analizezi pe Dumnezeu fara aceasta frica de iad, iar daca atunci mai poti crede in El, te poti numii o credincioasa, dar daca doar frica de iad te tine in credinta, nu cred ca asta poate fi numita credinta.
Si demonii cred in Dumnezeu, dar nu sunt mantuiti.

| giulia890 a răspuns (pentru MortemAeternum):

Eu iti spun numai ce-mi zicea mama.Eu nu am decat frica de Dumnezeu.si atat!

| MortemAeternum explică (pentru giulia890):

Ok, eu doar ti-am recomandat sa il studiezi putin pe acest Dumnezeu crestin citind "cartea sfanta" a religiei crestine Biblia.
Sa ai o viata frumoasa, cel putin incearca, desii e putin cam greu daca tu chiar lucrezi 12 ore pe zi, macar lucrezi undeva unde iti place?

| giulia890 a răspuns (pentru MortemAeternum):

Sigur ca-mi place, sunt bucatar...viitor bucatar chef.E ceea ce vreau chiar daca e multa munca, prefer sa-ncep de jos dar sa-nvat ceva.Si-mi doresc ca fiul meu sa aiba tot ce-si doreste...asa ca.o fac cu placere big grin Bafta cu facultatea

| MortemAeternum explică (pentru giulia890):

Ok e bine ca ceea ce faci este cu placere happy, bucura-te de viata, mersi de urare.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Sensul meu in viata e sa beau multa, multa, multa bere!

| Raniia a răspuns:

Dumnezeu este Stapanul Binecuvantat al tuturor imprejurarilor, rolurilor si relatiilor noastre.Eu Ii recunosc autoritatea suprema ma incred in El in toate lucrurile:in ceea ce nu inteleg, in ceea cenu pot vedea si in ceea ce mi se pare lipsit de sens. Daca ma incred pe deplin in El, imi voi accepta cu smerenie portia si cupa.Accept ceea ce a ingaduit in trecut, primesc ceea ce ingaduie astazi.Si Ii incredintez Lui toate zilele mele de maine

| MortemAeternum explică:

Mdea, am uitat sa mentionez ca am pus intrebarea asta pentru crestinii adevarati, nu pentru ipocriti.Deci vreau sa stiu sensul vostru in viata raportat la Dumnezeul crestin.

| DrunkenRat a răspuns:

Din moment ce ai spus sens, exista numai doua. Progres, regres. Si ma indoiesc ca cineva ar alege de buna voie regresul. Raspuns anticipat.

| Inferno a răspuns:

Sa injurea atei pe TPU.

| AlexCrb a răspuns:

Asta da intrebare! Big up! Sariti cu jertfele! laughing

| seagate a răspuns:

Crezi tu ateule ca esti in masura sa intelegi?
Ateii sunt puntea de legatura dintre animale si oameni.
Mai evolueaza si discutam dupa aceea.

| MortemAeternum explică (pentru seagate):

Gura ipocritule, ca nu suport oamenii ca tine.

| вèiiiвiii a răspuns:

• Sa respect parintii cei care mi-au dat viata si m-au avut in baza pana la anii acestia, sa respect persoanele din jurul meu, sa urmez studii, sa intemeiez o familie, sa dau nastere unor copii ( care de fapt asta e sensul vietii unei femeii ), si sa nu te abati niciodata de la credina. Multumesc! Multa sanatate •

| game1992 a răspuns:

Dar carei sensu vieti tale necrestinule, a trai 50-60 de ani si a muri ii asta un sens

| giulia890 a răspuns:

Sensul vietii? Pentru mine e sa muncim ca sa traim...si sa traim ca sa muncim straight face

| MortemAeternum explică (pentru giulia890):

Am zis pentru crestini, tu nu esti crestina...

| giulia890 a răspuns (pentru MortemAeternum):

Sunt crestina.am fost botezata straight face ce ai vrea sa-ti spun? ca traiesc pentru a pupa icoane si slavi preoti? gandeste logic.pentru o persoana care munceste 12 ore pe zi,vine acasa, face curat si mancare si mai are si copii de crescut, oare care o fi sensul in viata?

| MortemAeternum explică (pentru giulia890):

Pai ma asteptam sa spui ceva mai strans legat de Dumnezeu, nu munca...Adica ceva in genul sensul vietii mele este sa il laud pe Dumnezeu, sa fiu o persoana pe placul inimii Lui etc. Ceea ce faci tu nu se deosebeste cu nimic de viata unui ateu, deci pot sa iti spun ca nu esti cu adevarat o crestina.Iar daca nu iti place cultul tau religios, poti sa il schimbi nu te opreste nimeni...

| giulia890 a răspuns (pentru MortemAeternum):

Asta te invata pe tine Dumnezeu? sa-ti judeci semenii? intrebarea ta a fost destul de clara ''Crestini, care este sensul vietii voastre?'' nu ai precizat nimic de Dumnezeu, sau ceva ce ar avea legatura cu El.fii mai explicit\a data viitoare si poate am sa-ti raspund pe plac.Nu am zis nimic cu privire la cultul religios, cum ca nu mi-ar place.nu stiu de unde ai dedus asta.Sunt crestina, incerc sa fiu practicanta...in timpul pe care il am.Si tie.tot ce-ti pot spune e ca esti un NIMENI ca sa ma poti judeca pe mine daca sunt sau nu o crestina.Nu ai de unde sa stii nici cate matanii fac, nici comportamentul meu in societate, nici de cate ori ma rog si-L slavesc pe Dumnezeu.Incearca sa nu mai judeci oamenii dupa niste cuvinte scrise la repezeala.

| AcidCuSange a răspuns (pentru giulia890):

Dragalaughing)Cand scrie,, Crestini'' e normal vorba de Dumnezeu.Chiar nu pari a fi o credincioasa!

| giulia890 a răspuns (pentru MortemAeternum):

Si mai informeaza-te ce inseamna de fapt ateu.Eu cred in Dumnezeu straight face (daca te stii fara de pacat, arunca tu prima piatra)

| giulia890 a răspuns (pentru AcidCuSange):

Crestini sunt toti oamenii botezati. straight face practicanti sau nu...toti suntem big grin credinciosule

| giulia890 a răspuns (pentru AcidCuSange):

Crestini suntem toti...crestin inseamna sa fii botezat, nu neaparat daca practici sau nu...

| AcidCuSange a răspuns (pentru giulia890):

Sunt fata dragutohappy

| MortemAeternum explică (pentru giulia890):

Gresit, crestini sunt doar cei care il urmeaza pe Hristos, care cred cu adevarat in acest Dumnezeu si care duc o viata morala si in fiecare zi incearca sa devina mai buni.Cei care doar s-au botezat iar apoi cred superficial in Dumnezeu nu sunt crestini, sunt ipocriti.Iar cand am zis crestini era logic ca ma refer si la Dumnezeu, ca doar voi credeti in Dumnezeu, iar eu ca ateu iti pot spune ca un alt ateu mi-ar fi raspuns ca tine.Desi scopul meu in viata nu este munca, nu as vrea sa ajung sa muncesc si eu 12 ore pe zi(poate doar daca lucrez ceva care chiar imi place). Stiu ce este un ateu doar eu sunt unul, nu cred in exitenta unei divinitati.

| giulia890 a răspuns (pentru MortemAeternum):

Creștín, -ă, creștini, -e s. m. și f., adj. 1. S. m. și f. Adept al creștinismului; nume dat celui care s-a botezat și crede în Iisus Hristos și în învățătura Lui, cuprinsă în Evanghelii și propovăduită de Biserică. Prima dată s-au numit creștini credincioșii din Antiohia, înainte de anul 50 d. Hr., spre a se deosebi de iudei. 2. S. m. și f. (Pop.) Persoană, om, ins, individ. 3. Adj. Care aparține creștinismului, privitor la creștinism. – Din lat. christianus..deci asta ar fi insemnatatea cuv. crestin... ceea ce eu sunt.Te-as ruga sa nu te mai iei aiurea de noi fara sa te documentezi mai intai!

| giulia890 a răspuns (pentru MortemAeternum):

Creștín, -ă, creștini, -e s. m. și f., adj. 1. S. m. și f. Adept al creștinismului; nume dat celui care s-a botezat și crede în Iisus Hristos și în învățătura Lui, cuprinsă în Evanghelii și propovăduită de Biserică. Prima dată s-au numit creștini credincioșii din Antiohia, înainte de anul 50 d. Hr., spre a se deosebi de iudei. 2. S. m. și f. (Pop.) Persoană, om, ins, individ. 3. Adj. Care aparține creștinismului, privitor la creștinism. – Din lat. christianus..deci asta ar fi insemnatatea cuv. crestin... ceea ce eu sunt.Te-as ruga sa nu te mai iei aiurea de noi fara sa te documentezi mai intai! La ce te referi tu.''cei care cred cu adevarat in Hristos''.cuv corect folosit ar fi credincios si nu crestin, sunt doua lucruri diverse.

| MortemAeternum explică (pentru giulia890):

Scuza-ma dar daca nu se vede in viata ta, ca tu il urmezi pe acest Hristos, imi dau seama ca nu esti crestina.Ce faci imi dai explicatia din dex? ce contradictie vezi tu intre dex si ceea ce am zis eu?

| giulia890 a răspuns (pentru AcidCuSange):

Nu era vb de tine d-soara big grin :*

| AcidCuSange a răspuns (pentru giulia890):

Auzi scumpo, daca te crezi chiar asa desteapta, in primul si in primul rand viata nu e facuta sa muncesti.Muncesti,iei bani, asta e treaba ta.Dar daca omul te intreaba de,, crestinism'' asta nu inseamna ca trebuie sa dai si definitia.Nu prea ai dreptate in privinta botezului.Botez inseamna curatarea pacatelor din viata de dinainte.Crestin inseamna om care crede in puterea lui Dumnezeu, lui Hristos.Crestin nu inseamna om care munceste!

| giulia890 a răspuns (pentru MortemAeternum):

Eu am publicat explicatia din DEX ca sa-mi iua mie apararea,nu sa demonstrez ceva,nu as avea interes sa demonstrez ceva, cuiva.Ti-am mai spus, si-ti repet...Esti un NIMENI sa ma judeci, si nu ai de unde sa deduci daca sunt crestina sau nu! Zici ca esti ateu...bv tie, faci cum vrei.Si eu la randul meu sunt un NIMENI in fata ta si nu am nici un drept sa te judec, fiecare face ce vrea si crede in ce vrea!

| AcidCuSange a răspuns (pentru giulia890):

Si draga mea, ti-am zis.Stiu ca nu e vorba despre mine.Este despre Dumnezeu.Dar am dat doar un exemplu.Nu ar trebui sa faci asemanarea dintre crestin si Dumnezeu.Crestinul e doar un supus al lui:d.

| giulia890 a răspuns (pentru MortemAeternum):

Am publicat explicatia din DEX ca sa ma ''apar'', ca sa-ti demonstrez ca nu am gresit.Nu ti-am zis ca nu ai dreptate...ai si tu, in mare parte(nu in tot ce zici), doar ca m-a deranjat cuvantul GRESIT de la inceputul frazei pe care ai scris-o.Nu vreau sa demonstrez nimic, nimanui.Si nu ai de unde sa deduci daca sunt sau nu crestina! Ai zis ca esti ateu, bv tie...nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi sau sa te judec. Faci ce vrei cu viata ta si crezi in ce vrei.Imi pare rau sa ma repet, dar esti un NIMENI sa ma judeci!

| MortemAeternum explică (pentru giulia890):

Sunt surprins ca cineva care spune ca este crestin ii spune unei creatii a lui Dumnezeu ca este un nimeni.Eu nu cred in acest Dumnezeu, dar tu nu esti chiar nimeni pentru mine, esti un om, care este mai valoros decat orice animal de pe pamant, doar prin simplu fapt ca ai ratiune, iar daca as gandii ca esti un nimeni, si nu ai nici o valoare, nimic nu m-ar oprii sa te consider la fel ca pe restul animalelor si sa te mananc la micul dejun.Si daca eu nu judec, atunci cine sa o faca? eu nu pot lasa judecata in mainile unui Dumnezeu ca si tine.

| MortemAeternum explică (pentru giulia890):

Scuza-ma dar eu eram sigur ca un crestin are sensul vietii lui strans legat de Dumnezeu, daca ma insel nu stiu, daca tu zici ca sensul vietii tale ca si crestina este doar munca, atunci multumesc, mi-ai schimbat parerea cu 180 de grade fata de crestini.

| giulia890 a răspuns (pentru AcidCuSange):

Nu m-am dat desteapta in fata nimanui, doar am adus argumente pentru ceea ce am zis.Stiu ca viata nu e facuta sa muncesti, cine nu si-ar dori o munca de 4 ore pe zi, stand pe scaun si cu cafeaua in fata? Fiecare face ce poate.SI daca tot vrei sa te iei de mine,macar citeste bine ce am scris,si fii mai atenta ca eu nu am zis nimic de botez, si ce ar insemna botezul. Daca tu cauti motive sa te iei de mine, zi-mi si ti le dau...nu-i nici o problema big grin Crestin esti daca te-ai botezat! imi zici si mie cati ani ai? Ca tare-s curioasa

| MortemAeternum explică (pentru giulia890):

Sunt la facultate draga, slabe sanse sa am 12 ani.

| AcidCuSange a răspuns (pentru giulia890):

Daca toata lumea face ce vrea, atunci de ce trebuie sa muncesti 12 ore? Nimeni nu face ce vrea! Indiferent ca ai 23-24-25 sau nu stiu eu cati ani,gandesti prost ( din punctul meu de vedere )! Si eu imi dau seama ca nimeni nu face ce vrea, te rog, am 12 ani.Dar tu,adult, zici ca toata lumea face ce vrea? Si te nasti intr-o religie, religia aia trebuie sa o ai!

| giulia890 a răspuns (pentru MortemAeternum):

Nu era vb de tine big grin

| AcidCuSange a răspuns (pentru giulia890):

Creștín, -ă, creștini, -e s. m. și f., adj. 1. S. m. și f. Adept al creștinismului; nume dat celui care S-A BOTEZAT și crede în Iisus Hristos și în învățătura Lui...
Fii tu mai atenta.Si normal ca te contrazici cu un copil de 12 ani, fiindca oricum gandeste mult mai bine ca tine, un adulthappy

| giulia890 a răspuns (pentru AcidCuSange):

Te nasti om, religia ti-o aleg parintii, nu tu! si tu la o varsta la care ai posibilitatea sa alegi si sa judegi de unul singur ti-o poti schimba! ai 12 ani.stai pe banii parintilor tai. Vreau sa te vad cand ai sa cresti ce-ai sa mai faci? Ai sa te duci la munca ca tot omul.sau o sa te faca taica-tu afacerista de mica? Nu gandesc eu prost...esti tu prea mica ca sa intelegi cum stau treburile in lumea asta.P.s. n-are rost sa mai vb cu tine. pune mana pe culegeri si mai fa niste probleme!

| giulia890 a răspuns (pentru MortemAeternum):

Era o ''zicala'' care zice ca toti suntem nimeni in fata lui Dumnezeu.

| MortemAeternum explică (pentru giulia890):

Pai zicala asta este adevarata din punct de vedere teologic? Stii cumva ce a facut Dumnezeu pentru tine, ce sacrificiu a facut El pentru pacatele tale? Nu cred ca Dumnezeu si-ar trimite fiul sa fie omorat pentru niste nimicuri.In fata Dumnezeului crestin suntem pretiosi, atat de pretiosi incat si-a trimis fiul sa moara pentru pacatele tale.Stai sa inteleg, spui ca esti crestina dar nu ai citi biblia niciodata, am dreptate?

| giulia890 a răspuns (pentru AcidCuSange):

Bai fata tu intelegi ca nu m-am luat de cuv BOTEZ? in ce limba vrei sa-ti scriu ca sa ma fac inteleasa? du-te la somn ca n-ai o treaba.citeste mai bine ce am scris eu... daca ai impresia ca nu vezi bine.ia-ti ochelari fata! nu te mai lua de aiurea.

| AcidCuSange a răspuns (pentru giulia890):

Dulceato eu nu ma culc ca gainile.Eu ma culc la ora 3. Du-te tu si culca-te ca trebuie sa te duci la munca.Asta ziceai.Fa-ti un hobby nu e netul de tine!

| giulia890 a răspuns (pentru AcidCuSange):

Mai copile...cand am pus eu prima data mana pe calculator...tu nici macar nu erai nascuta.Tu ai impresia ca eu prefer sa stau in fata calculatorului decat sa ies in oras? Ti-am zis ca mai ai mult de crescut.Si mama ta in loc sa te lase la calculator pana la 3 dimineata,zii sa te educe,sa ai si tu respect pentru oamenii mai mari ca tine. Pune mana pe o carte si citeste, fa o problema, invata o limba straina.Si nu te mai pune in gura cu persoanele mai mari ca tine, da pe disney chanel si vezi ce mai zic aia pe acolo. Apropo, vezi ce faci cu remediul cu patrunjel sau marar pentru marirea sanilor straight face Cheers.

| AcidCuSange a răspuns (pentru giulia890):

Vezi ce zici surioara.Am eu cati ani am.happyDar nu te bagi tu peste viata mea mama m-a educat cum a trebuit dar nu e problema ta.happyStiu 3 limbi straine asa ca apuca-te tu sa faci religie ca esti prafhappy.Si vezi si tu ce faci cu copiii tai. Poate le dai educatie tu mai buna copiilor tai, care ii vad deja peste cativa ani cum se omoara intre ei! Nu ma lua pe mine cu respectul ca stiu ce e aia, cum se face si cui sa i-l porthappy.Si vezi si tu...Esti mai mare, dar cu creier cat o maimutzicahappy. Fara suparare, dar tu inveti oamenii sa fie cum vrei tu de parca ai fii tu...

| giulia890 a răspuns:

Nici nu-mi vine sa cred ca ma contrazic cu un copil de 12 ani straight face

| XDarkAngel a răspuns:

Daca crezi in Dumnezeu nu inseamna ca traiesti doar ca sa-L slavesti pe el, ideea principala a vietii este sa ai grija de tine si sa-ti justifici faptele, altfel ne-am mantui direct. Oricum, nu spun ca Dumnezeu nu este o parte importanta...

| Xennofull a răspuns:

Sensul meu in viata e sa nu raspund la toate intrebarile tampite...

| MortemAeternum explică (pentru Xennofull):

Ma daca sensul vietii unui crestin este o intrebare tampita, imi poti spune una mai putin tampita?

| AcidCuSange a răspuns:

Dumnezeu? raised eyebrows

| Wehrmacht a răspuns (pentru AcidCuSange):

DZ nu se baga in viata ta de pe pamant.Nu te ajuta cu nimic.De ce e el sensul tau? Detaliaza...

| AcidCuSange a răspuns (pentru Wehrmacht):

Pentru ca Dumnezeu m-a facut. Dumnezeu m-a facut, Dumnezeu ma face om. Dumnezeu ma ajuta sa merg mai departe[fara suparare nu prea trec la bisericalaughing)din Craciun in Paste]dar nu conteaza daca te duci la biserica.Trebuie doar sa crezi in Dumnezeu cu toata taria ta.Si normal ca Dumnezeu se baga in viata mea.Tu crezi ca daca as intra de exemplu in coma cine m-ar ajuta sa imi revin? Doctorii nu au ce-mi face.Doar Dumnezeu face o minune pentru a ma salva.Gandeste-te si tu! Dumnezeu chiar daca nu poti spune ca nu are nimic de-a face in viata ta, te ajuta enorm in orice faci!

| giulia890 a răspuns (pentru AcidCuSange):

Eu acum cateva luni, cand eram insarcinata in a-7- luna, am ajuns la renimare cu o problema respiratorie.Nu zic ca a fost si un miracol de la Dumnezeu ca m-am salvat, dar au contribuit mult si medicii... daca nu erau ei a ma intubeze cum faceam eu sa respir? ma ajuta vreun preot?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de la nastere spre sfarsitul ei.al tau e invers?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are sens.hee hee

Răspuns utilizator avertizat
| mihairacu a răspuns:

Pai din cate observ tu esti ateu iar eu respecta asta.Dar de ce te-ar interesa care este sensul vietii pentru crestini?
Apropoo eu incerc sa fac un anumit sondaj si as vrea sa te intreb ce fel de muzica asculti(nu esti obligat cu nimic sa imi raspunzi).

| MortemAeternum explică (pentru mihairacu):

Sunt pur si simplu curios sa vad perspectiva teista de gandire asupra vietii.
Ascult muzica simfonica.

| mihairacu a răspuns (pentru MortemAeternum):

Mda.Esti al doilea cu muzica simfonica.Sunt curios daca cei mai multi atei sunt rockeri dar nu prea iese:

-68 atei rapperi(printre care si eu)
-39 atei rockeri
-6 atei cu pop
-2 atei cu simfonica.
Oricum multumesc pentru ajutor.