| WhatheWow a întrebat:

Crestinii spun ca noi, ateii am avea nevoie de ajutor! " Ei cred cu adevarat intr-o carte in care mortii invie, animalele vorbesc, oameni care despica Marile, vrajitori, magie, omul care umbla pe ape, toiage care se transforma in sarpe, etc ". Asa sa fie oare; numai noi avem nevoie de ajutor?

Răspuns Câştigător
| mihaitaLGP a răspuns:

Ei au pe buze un raspuns, dar n-au pus vreo intrebare.

Deci da Filosoficu, tu ai nevoie de cunoastere.

5 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Cred ca da!

Peste 62% din americani cred intr-o apocalipsa cu zombie. Deci!?

| WhatheWow explică (pentru Miauti):

Aducem un "doctor "?

| Miauti a răspuns:

Am inceput sa cred ca ateismul este o religie.

RELÍGIE s.f. 1. Formă a conștiinței sociale, constituind o reflectare imaginară a realității naturale și sociale; confesiune; credință într-o divinitate.

Insa nu contine nici o dogma sau prezenta unei divinitati. Pe scurt: nu are nici o regula.

| RAY a răspuns (pentru Miauti):

Hai serios de cand e religie ateismul?

| rocco09 a răspuns (pentru RAY):

Si ce cauti cu sfaturi la rubica asta?