| PedoBarbie a întrebat:

Crezi sau nu în Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

In zeul biblic nu cred nici sa ma omori.

17 răspunsuri:
| Qinz a răspuns:

Cred in Dumnezeu, pentru ca si el crede in mine, daca eu il uit, el nu ma uita, dar ma pune pe banca de rezerve.

Răspuns utilizator avertizat
| Qinz a răspuns:

Vrei sa-ti dau dovezi?

| MMihai a răspuns:

Cred!

| SkizoMetal a răspuns:

Nu.

| OOOLEOOO a răspuns:

''Acesta este momentul de a cunoaste nu de a crede''

| 1libercugetator1 a răspuns:

Nu,nu cred ca exista de ce?

1 nu apare zeii din nimic
2 cum a creat universul din nimic?
eu nu cred asta, cred ca in orice posibilitate despre aparitia vietii ca a implantato extraterestri, ca a venit din meteoriti
ca suntem niste creiere in borcane controlate de super computer

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare cu convingerile sale religioase.
Pa, pa.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Da.
Ioan 3:16
Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică.
Ioan 3:17-19
JUDECATA:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| cOoKieNeRd a răspuns:

Da,dar fiecare cum crede.

Nu putem judeca pe nimeni, nici macar daca ar face idoli sau daca ar fi penticostal.

Fiecare cum vrea.

Bafta!

| HellGirl666 a răspuns:

Eu una, nu.winking

| 1libercugetator1 a răspuns:

Aia a spus bascal, uite ce a spus Einstein
Este, bineînțeles, o minciună, ceea ce ați citit despre convingerile mele religioase, o minciună repetată sistematic. Nu cred într-un Dumnezeu personal și n-am negat niciodată aceasta, ci am exprimat-o clar. Dacă există în mine ceva care poate fi numit religios, atunci este admirația nețărmurită pentru structura acestei lumi, pe atât pe cât știința noastră o poate evidenția. - Albert Einstein

Voi credeți într-o carte cu animale vorbitoare, magi, vrăjitoare, demoni, bețe care se transformă în șerpi, mâncare care cade din cer, oameni care merg pe apă și toate felurile de povești magice, absurde și primitive, și spuneți că noi suntem cei care au nevoie de ajutor? - Dan Barker
"Cuvantul «dumnezeu» nu este nimic altceva pentru mine decat expresia si produsul slabiciunii umane, Biblia este o colectie de legende onorabile, dar primitive, care sunt, in orice caz, destul de copilaresti.Niciun fel de interpretare, indiferent cat de subtila, nu-mi poate schimba opinia" - Albert Einstein
daca nimeresti zeu gresit ce te faci iar ai pierdut totul

| 1libercugetator1 a răspuns:

Nici pentru cel orb nici pentru cel vazator zeii nu apar din nimic si creaza miliarde de stele, dupa argumentul tau orice personaj imaginar exista doar ca e invizibil

| Cosminovici18 a răspuns:

Da. Pentru ca El ne-a creat ne-a dat viata si ne iubeste si noi la randul nostru trebuie sa-L iubim pentru ca El este Tatal Nostru Ceresc. Nu degeaba L-a trimis pe Fiul sau Iisus Hristos pe Pamant L-a trimis cu scopul ca lumea sa vada si sa creada ca Dumnezeu exista cum spune si in Crez,, Si S-a rastignit pentru noi in zilele lui Pontiu Pilat si a patimit si S-a ingropat si-a inviat a treia zi dupa Scripturi,, Inainte sa ne creeze Dumnezeu a stiut ce se va intampla ca Adam si Eva vor manca din Mar ca lumea nu v-a crede ca El exista dar cu toate astea el ne-a creeat din Iubire!

Răspuns utilizator avertizat
| 1libercugetator1 a răspuns:

El se referea la zeus nu la zeul evreu

| MerVeilleuX a răspuns:

Da cred.