| Octavian199 a întrebat:

Cu ce e mai breaz Iisus decat Hercules?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Aparent e un personaj istoric mistificat.
În realitate mă.sa era sclava lu taică-so vitreg, taică-so biologic a violat-o pe mă.sa. Bunica-sa venea din familie de preoți, bunicu-so era un tip destul de bogat, mă.sa urma să aibă gagiu un popă cum era obiceiul în acest caz, dar e violată și renegată de familie, trăind 3 luni la rudă de gradul doi probabil verișoară sau mătușă.
Aparent Iosif nu era mare mahăr dar era un bătrânel de 50 cu nevoi. A luat-o pe Marry cea zis virgină ca slugă, la propriu și pentru că nu putea spune că crește copilu altuia pretinde că e a său. Jesus la maturitate crescut în asfel de carențe dezvoltă câteva boli psihice, demență, schizo, dar ca și Hitler se dovedește un bun orator cu lipici la publicul analfabet și needucat religios.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Mă.sa era sclava lu taică-so vitreg, taică-so biologic a violat-o pe mă.sa. Bunica-sa venea din familie de preoți, bunicu-so era un tip destul de bogat, mă.sa urma să aibă gagiu un popă cum era obiceiul în acest caz, dar e violată și renegată de familie, trăind 3 luni la rudă de gradul doi probabil verișoară sau mătușă.

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

| Octavian199 explică (pentru RAY):

Si asa l-a mintit pe Iosif ca are copil cu Dumnezeu.Ala s-a matolit si a visat nu stiu ce inger care ii zice ca v-a avea un copil, rolling on the floor

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Simplu.
Isus a zăpăcit de cap miliarde de cre(ș)tini și mai continuă. Dacă nici asta nu ți-e de ajuns, ori ești breaz deabinelea sau te prefaci.

| mentholinks a răspuns:

Transforma apa in vin deci nu trebuia sa dea bani pe bautura. Asta da smecherie.

| ElisaAna a răspuns:

Nici macar nu putem face astfel de comparatii

| Octavian199 explică (pentru ElisaAna):

De ce?

| ElisaAna a răspuns (pentru Octavian199):

Compara o o insecta cu un rege

| Octavian199 explică (pentru ElisaAna):

Deci. Semi-zeul grec e o insecta fata de semi zeul evreu?

| Octavian199 explică (pentru ElisaAna):

Oare Helcules era gelos pe Iisus? Stai asa, ce prost sunt. Iisus nu era pe atunci, nici zeul evreu. rolling on the floor

| ElisaAna a răspuns (pentru Octavian199):

Semi-zeu evreu? :/ Da, in fine. Nu are sens sa ma explic ceva