| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum a scazut asa de repede apa dupa potop? https://ro.wikipedia.org/wiki/Marea_Aral

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Eh na', a dat barbosul din palme si-a disparut apa, cum? Nu stii ca biblia emana adevar logic?
Bai frate... rolling on the floor

5 răspunsuri:
| Irinel15123532 a răspuns:

Dumnezeu este in afara timpului, este transcendent si infinit, la El o mie de ani sunt ca o zi, si o zi sunt ca o mie de ani.
El nu este limitat de nimic, nu trebuie sa intre in tiparul tau pentru a face sau a nu face ceva, intelegerea noastra limitata nu poate sa cuprinda infinita lui putere.
Cand Iisus vindeca oamenii care nu mai puteau sa mearga, trebuia sa vina la El doctorii sa ii spuna ''Nu te credem, trebuie mai intai sa il anesteziezi, il operezi, ii pui 3 copci...''
Daca Dumnezeu nu face un lucru la care te astepti tu, nu inseamna ca nu este real.
Cat de logica e o gaura neagra in spatiu? Oamenii de stiinta spun ca existenta ei ar trebui sa fie imposibila, nu o pot intelege.

| SasaSasa2000 a răspuns:

Apa a intrat iarăși în pământ, după potop.

Răspuns utilizator avertizat
| TPU2019 a răspuns:

A pocnit Moș Crăciun din dejte și a început să plouă-n sus. Simplu straight face

| 273837383hysk a răspuns:

Din cauza încălzirii globale sau a secetei!