| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum a secat asa de repede apa de pe urma potopului? Se stie ca era peste cel mai inalt munte, cu 15 coti.

8 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

A folosit Dumnezeu uscatorul de par conectat la priza cosmica happy

| TamplaruAnisoara a răspuns:

In urma cu multi ani am citit dintr-o revista ca pe Pamant exista un singur continent iar restul apa. Probabil Potopul a fisurat acel continent si au apărut continentele pe care le vedem astăzi. Daca așa au stat lucrurile, e o explicație la ceea ce întrebi tu.

Răspuns utilizator avertizat
| Ghengbeng18381 a răspuns:

Potopul a durat 40 de zile si 40 de nopți, Noie a stat aproximativ 370 de zile in corabie

Răspuns utilizator avertizat
| Cybele a răspuns:

Aceste relatari despre inceputurile lumii ori le iei ca pe niste povestioare cu talc ori ca pe niste minuni ale lui Dumnezeu.
Dar presupun ca tu stii asta si nu intrebi in mod stiintific cum a secat asa de multa apa intr-un timp atat de scurt, ci pui intrebarile acestea ca sa demonstrezi ca relatarile cu potopul sunt false. Ori fi. Nu stim sigur. Ti-am zis: le luam ca pe niste povestiri sau ca pe niste minuni. Fiecare alege.

Răspuns utilizator avertizat