| OctavianDanielMaria a întrebat:

De unde stia Noe ca apa e pana peste cel mai inalt munte, cu 15 coti? Avea laserul la el ca sa masoare apa? Ca doar zeul iudaic nu i-a zis cat o sa fie apa de mare.

24 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Tu nu pricepi? Noe a scris Geneza? Tot cei care au scris cărțile Bibliei au fost insuflați de Duhul lui Dumnezeu. Iar Dumnezeu nu a dorit sa știm decât strictul necesar pentru hrana noastră spirituala : "Toată Scriptura este insuflata de Dumnezeu si de folos ca sa învețe, sa mustre, sa îndrepte, sa dea înțelepciune in neprihănire; pentru ca omul lui Dumnezeu sa fie desăvârșit si cu totul destoinic pentru orice lucrare buna. " 2Timotei 3/16, 17

Răspuns utilizator avertizat
| SasaSasa2000 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

El altceva a întrebat...

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Se poate deduce din răspunsul meu ca nu Noe a scris Geneza, iar cel ce a scris a fost insuflat de Duhul lui Dumnezeu.Deci Dumnezeu știa si i-a spus lui Moise cat s-a înălțat apa deasupra celui mai înalt munte, adică, 15 m.

Răspuns utilizator avertizat
| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"deasupra celui mai înalt munte si anume 15 metri (15 m din vârful muntelui in sus). Cum ai învățat la școală? Ca Viorica D?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu am timp! Eu de la ora 6, 30 am lucrat in gradina pana acum. Cu mici pauze timp in care am stat pe TPU.

Răspuns utilizator avertizat
| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Scuze! Sunt obosita. Am recoltat cartofii si ieri si astăzi zi lumina. Oboseala își spune cuvântul. Nu sunt obișnuită cu unități de măsură in "coti". Dar, o sa țin minte!

Răspuns utilizator avertizat