| OctavianDanielMaria a întrebat:

De unde stia Noe ca apa e pana peste cel mai inalt munte, cu 15 coti? Avea laserul la el ca sa masoare apa? Ca doar zeul iudaic nu i-a zis cat o sa fie apa de mare.

24 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Tu nu pricepi? Noe a scris Geneza? Tot cei care au scris cărțile Bibliei au fost insuflați de Duhul lui Dumnezeu. Iar Dumnezeu nu a dorit sa știm decât strictul necesar pentru hrana noastră spirituala : "Toată Scriptura este insuflata de Dumnezeu si de folos ca sa învețe, sa mustre, sa îndrepte, sa dea înțelepciune in neprihănire; pentru ca omul lui Dumnezeu sa fie desăvârșit si cu totul destoinic pentru orice lucrare buna. " 2Timotei 3/16, 17

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
| SasaSasa2000 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

El altceva a întrebat...

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Se poate deduce din răspunsul meu ca nu Noe a scris Geneza, iar cel ce a scris a fost insuflat de Duhul lui Dumnezeu.Deci Dumnezeu știa si i-a spus lui Moise cat s-a înălțat apa deasupra celui mai înalt munte, adică, 15 m.

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"deasupra celui mai înalt munte si anume 15 metri (15 m din vârful muntelui in sus). Cum ai învățat la școală? Ca Viorica D?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu am timp! Eu de la ora 6, 30 am lucrat in gradina pana acum. Cu mici pauze timp in care am stat pe TPU.

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Scuze! Sunt obosita. Am recoltat cartofii si ieri si astăzi zi lumina. Oboseala își spune cuvântul. Nu sunt obișnuită cu unități de măsură in "coti". Dar, o sa țin minte!

Răspuns utilizator avertizat