| Moisie a întrebat:

Cum ca explicati faptul ca o religie-politica cum este crestinismul sustinut de politicienii, dar nu si de Dumnezeu, va promite fericire si "viata vesnica" dupa ce ati murit?

Nu vi se pare ca viata noastra are rostul sa traim fericiti acum, si nu dupa moarte, pentru ca pentru asta am fost dotati la nastere cu hormonul fericirii, si nu cu hormonul credintei ...care iti promite in mod mincinos fericirea taman cand viermii iti rontaie ochii, creierul si madularul care te ajuta sa devii fericit!?

10 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Cat traiesti nu ai nevoie de fericire, abia cand mori este adevarata fericire. Asa ca aici pe Pamant, dupa cum se stie banul este ochiul dracului, asa ca toti banii trebuie dati bisericii ( ca sa scoata preotii ghiavolii din ei)

| Moisie explică (pentru Purec):

Asa este.
Dupa ce mori ajungi in al 10-lea cer!
Iar cand ai orgasm doar in al 9-lea cer, asa ca dupa ce mori te simti mai fericit ca in orgasm, si asta este explicabil in faptul ca aceste senzatii de fericire vin de la faptul ca viermii iti devoreaza limba, ochii, creierul dar mai ales madularu, si iti dai seama ca placere enorma este atunci cand simti cum te masturbeaza cateva sute de viermi!

| Andrei7520152 a răspuns:

Toate religiile vorbesc de bogatiile vietii de dupa dar cauta putere in viata asta.

| Moisie explică (pentru Andrei7520152):

Si asta din cauza ca toate religiile NU vin de la Dumnezei ci de la niste oameni, mai exact SARLATANI!

| forallatlantis a răspuns:

Ca sa fiu mai concis, am sa recomand sa cititi cartea "formula fericirii" scrisa de stefan klein si poate intelegeti la nivel de chimie ce se intampla in momentul rugaciunii si al orgasmului, ce hormoni se secrata in aceste situatii. Lectura placuta.

| Moisie explică (pentru forallatlantis):

Sunt genul de om care prefera sa se documenteze direct prin practica, nu oferi meditatii?

| forallatlantis a răspuns (pentru Moisie):

Toti am inceput de jos, asa ca iti recomand si tie sa te apuci sa meditezi si n-ai sa mai ai nevoie de meditatii oferite de altii.

| Moisie explică (pentru forallatlantis):

Fac pariu ca tu nici nu existai nici macar in planurile mamicii tale, pe cand eu faceam meditatii adica meditam, doar ca meditatiile despre tema din discutie le poti face mai bine in doi si mai ales atunci cand partenera este atat de initiata in domeniu incat cunoaste si "chimia" acelui tip de meditatii.

| forallatlantis a răspuns (pentru Moisie):

Daca ai peste 40-45 de ani, sunt sanse sa ai dreptate.
Cat despre tantra si tao, nu sunt subiectul topicului si vreau sa deviez.

| Moisie explică (pentru forallatlantis):

Am varsta necesara sa am dreptate, dar nu ti fa probleme cu tantra sau cu Tao, ca si asa esti deviata destul