| navarre a întrebat:

Cum credeti ca este descrisa imparatia lui Dumnezeu, de catre crestini?

11 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Conceptia mea despre Împărătia Cerurilor:,,nimic intinat nu va intra in ea'',trăindu-ti viata după vointa lui Dumnezeu,făcind din viata ta,,vase de cinste''Împărătia Cerurilor va nimici toate impărătiile lumii si ea,, va dăinui vesnic''. Problema nu este existenta ei, ci conceptia mea cu privire la ea. Împărătia Cerurilor se apropie si azi de noi.Suntem avertizati, dar nu fortati.

Răspuns utilizator avertizat
| Ecou a răspuns:

Dumnezeu nu are imparatie, dumnezeu e energie, nu e un judecator care sta cu cartea in mana si zice tu ba asta de ai furat hai mars in iad!

Răspuns utilizator avertizat
| Lavynya99 a răspuns (pentru Ecou):

Te asigur ca Dumnezeu are o imparatie minunata pe care o pregatit-o pentru cei ce-L iubesc si care fac voia Lui! Si intr-o zi hotarata de El va fi si judecator.

Răspuns utilizator avertizat
| Ecou a răspuns (pentru Lavynya99):

Totul e posibil...

| lunarwolf a răspuns (pentru navarre):

Tocmai asta m-a lămurit profa de religie săptămâna asta.
Mi-a spus că Raiul și Iadul,interpretate drept niște împărății,adică d.p.d.v. material,nu se poate concepe. De fapt,Raiul și Iadul sunt stări sufletești. Nu are nici cea mai mică legătură cu fericirile trupești,gen o să ai multă haleală,adăpost,etc.
În Rai,sufletele oamenilor puri vor sălășui alături de Dumnezeu,într-o stare perfectă de armonie,pace, lumină, fericire. În Iad,"totul pute". laughing

| maryngeorge a răspuns:

Aici este desrisa apocalipsa si urmarea iei si iti raspunde si la intrebarea ta si multe altele. Sunt cateva episoade sigur iti afli raspunsul tau.
Funda big grin?

| maryngeorge a răspuns:

Aici este desrisa apocalipsa si urmarea iei si iti raspunde si la intrebarea ta si multe altele. Sunt cateva episoade sigur iti afli raspunsul tau.
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
funda:D

Răspuns utilizator avertizat