| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum de nu i-a fost cald ursului polar in Africa pe timpul lui Noe(La fel si pe timpul lui Adam si Eva)? Presupun ca locuia acolo, ca nu mergea el mii de km ca sa ajunga la arca.Sau Noe s-a dus dupa el? Cum a supravietuit Balena fara apa? Ca sa mergem cealalta parte, ca tot ziceti ca Balena nu avea nevoie sa fie salvata de ape, ca traia in apa.Ma refer la faptul ca Balena a ramas fara apa, ca se stie ca vaporii de apa se ridica in atmosfera si formeaza norii.In concluzie.Apa din nori trebuia sa existe la suprafata pamantului.Si nu exista apa in atmosfera(in cer).

14 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil ursul polar s-a "reinventat" si s-a "readaptat" dupa big grin

Legat de balena... nu stie nimeni ce era pe atunci. Poate a avut un compartiment special pentru ea laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Nemessys a răspuns:

Omule... hai sa fim sinceri acum. De ce dracu vrei sa afli toate astea? Crezi ca oamenii de aici stiu ce s-a intamplat acum mii de ani? Si daca X sau Y o sa-ti raspunda, de unde stii daca ala este adevarul si nu ceva ce a inteles el de naiba stie de unde?
SI in plus, daca le afli ce? Ca tot prosti murim.

Răspuns utilizator avertizat
| Nemessys a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Boss, orice întrebare pe care o ai, întreabă-l pe celcestietot. Nu degeaba are username ul asta. Deci nu te mai chinui sa scrii aici.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Nemessys):

Nu... depasteste faza asta. Ai vazut ce fel de intrebari se pun pe TPU? Nu te mai mira laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Nemessys a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cum dracu ba ca eu il vad peste tot laughing

| PainTech a răspuns:

Asta era fix cea mai mare problema pe o barca plina cu toate animalele pământului, că îi era cald la urs...

Răspuns utilizator avertizat
| PainTech a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dacă a rezistat balena rezista și ursu'.

| GdX a răspuns:

Nu am trait asa de mult, dar am o matuse care a prins vremurile alea, o sa o sun sa o intreb ce si cum, poate isi mai aduce aminte.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Habar n-am, părerea mea este că toate povestirile astea sunt doar niște legende.Ai dreptate Balena ar fi pierit neavând o sursă de apă.

Întrebări recente