| AvalohAlyn a întrebat:

Cum ajung/devin clarvăzător?
Am auzit că poți și să dobândești acest nu numai sa te naști cu el.
De mi-ar da Dumnezeu harul asta nu mi-aș mai dori nimic altceva in viațahappy

2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Stiu cel putin de un sfant, sfanta de fapt: Sfanta mucenita Xenia - care avea si darul de a vedea in viitor doar atunci cand era benefic pentru a ajuta pe cineva si doar pana la un anumit punct. Citeste despre viata ei, dar nu cred ca ai putea tu sa duci asemenea viata ce a dus ea. Si din cate se pare, tu ai vrea sa folosesti acest dar in folosul tau, nu exclusiv in folosul celorlalti. Dar in fine, te las sa citesti despre viata sa.winking

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Nu L ispiti pe Dumnezeu, daca El ar oferi cuiva acest har, ar face-o pentru cineva neegoist, dar insasi dorinta ta e egoista, deci chiar daca ai dobandi-o, n ar fi de la Dumnezeu.