| Vernusio a întrebat:

Cum e viata la manastire? Intreb din curiozitate.Ce fac calugarii si cei de acolo toata ziua?

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Muncesc ca si oricare altul numai ca se mai si roaga de 4-5 ori pe zi, participa la liturghie 1-2 ori pe zi.

| sublime89 a răspuns:

Pierd vremea si profita de pe prostii care chiar cred ca rugaciunile lor ajuta cu ceva omenirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calugarii fac sex toata ziua laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea este că la mănăstire călugării și călugărițele sunt niște sclavi. Li se impune o grămadă de lucruri: ce să facă și când să facă, îmbrăcămintea, când să mănânce, nu prea au dreptul la relații sexuale din câte îmi dau seama dar dacă ei fac asta pe ascuns e altă treabă, etc.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Calugarii muncesc si se roaga.Ei au o viata indepartata de grijile lumesti. Poti cauta pe Youtube filme documentare deapre viata monahala si vei afla mult mai multe.

| PrometeusRegeleApelor a răspuns:

Calugarii o baga in caluarite (credinta) si dupa isi dau drumul cu (vin si paine) in gaura pacatului