| AvalohAlyn a întrebat:

Cum e viața la mănăstire? Sunt doar curios.Consider că călugării sunt cei mai modești și cei mai umili dintre cei care îl slujesc pe Iisus? Nematerialisti și mai trăitori creștini decât mulți din afara, viața lor nu înseamnă consumerism și materialism ci multă nevoință.Am dreptate? Mă refer la călugării adevărați, cinstiti.Dar oricum întreb din curiozitate nu că aș vrea să mă fac călugăr.

4 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Citește "Numele trandafirului" de Umberto Eco. Si vei afla.

| Octavian199 a răspuns:

Naspa.

| doctorandus a răspuns (pentru Octavian199):

Am auzit de calugari care se mananca intre ei, care se exploateaza unii pe altii. Calugari cu amante, calugari homosexuali, calugarite ramase gravide, etc.

| Octavian199 a răspuns (pentru doctorandus):

Asta nu stiu.