| mODIN a întrebat:

Cum functioneaza procesul in care cineva e canonizat si de ce dureaza atat de mult?

4 răspunsuri:
| Standt a răspuns:

Dureaza pentru ca trebuie verificata sfintenia acelei (foste) persoane. Cea ce, e cam greu.

| mODIN explică (pentru Standt):

Si cum se verifica?

| Standt a răspuns (pentru mODIN):

Verifica preotii viata si faptele celui propus. Citeste si tu pe site-urile specializate.

| EestiSodalane a răspuns:

E nevoie de suficiente marturii de la oameni, iar procesul durează mult pentru din simplul motiv că "graba strică treaba". Multe lucruri nestiute ies la iveală în timp.