| WhatheWow a întrebat:

Cum I-a creat Dumnezeu pe Adam si Eva, albi sau negri?

Răspuns Câştigător
| OOOLEOOO a răspuns:

Negri.

''Dumnezeu e negru, asa ca nu ne mai discriminati.''
-Bob marley

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Vezi http://www.ebible.ro/biblia/romana/cornilescu/genesa/2/
7. Domnul Dumnezeu a facut pe om din tarana pamantului, i-a suflat in nari suflare de viata, si omul s-a facut astfel un suflet viu.

Ce culoare are „ țărâna pământului"?

Aia era și culoarea ăstora 2!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Creoli si cred ca aveau pojar!

| WhatheWow explică (pentru мιнαɛℓα36):

Da, si "pielea de gaina" tot de atunci o avem.

| maxavail a răspuns:

Culoarea naturala a omului nediferentiat rasial-geografic este maroniu-roscat. Ea corespunde unei distributii omogene a melaninei in textura pielii, parului si irisului ocular. Pornind de la acest fenotip, melanina poate migra prin succesiuni generationale spre interiorul sau exteriorul membranei celulare. Cu cat migreaza mai mult spre exterior, cu atat individul apare mai negricios, cu cat migreaza mai spre interior, cu atat individul apare mai alb. La persoanele care sufera de deficit cronic de melanina (albinosi) apar efecte extreme, pielea alba spre translucida, par blond platinat, iris de culoare rosiatica.
Presupunand ca Adam si Eva aveau o distributie omogena de melanina in celule, intrucat erau primii oameni si nu aparusera rasele umane, atunci putem concluziona linistiti ca aveau tenul cam ca amerindienii din America de Nord.

| Ancaaaaaaapopppppaaaa a răspuns:

Nu erau nici albi nici negri. Erau maronii. Gradina Edenului se afla intre fluviul Tigru si Eufrat, care e in Asia.