| anonim_4396 a întrebat:

Cum il fac pe Dumnezeu sa inteleaga ca nu vreau sa fac curatenie, mancare, bani pentru baiatul care a a avut de ales intre mine si alta si a ales sa stea cu ea in calea mea, in treaba mea? Am si eu dreptul sa-l refuz dupa ce nu ma lasa sa imi fac viata mea fara el?

4 răspunsuri:
| Antisistem11 a răspuns:

Esti sigura ca ai pus intrebarea in categoria potrivita? Normal ca ai dreptul sa il refuzi. pune piciorul in prag.

| anonim_4396 explică (pentru Antisistem11):

Da,as vrea ca dzeu sa nu ma mai arunce la destinatul de el.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

El te lasă sa îți faci treaba ta fără El, de asta suntem liberi sa alegem
Dar o sa fim judecați pentru asta iar spre final cei care nu sunt mântuiți o sa fie aruncați in iazul de foc, pedeapsa pentru cei care l-au respins pe Hristos, singurul Mântuitor și singura Cale care te poate împăca cu Dumnezeu Tatăl din păcatul stramoșesc comis de Adam și Eva
Dumnezeu rămâne același și fără noi dar noi fără Dumnezeu suntem praf. De ce? Fiindcă comitem ilegalitați și păcătuim împotriva adevărului spus de El
In biblie scrie tot ce trebuie să faci. nu exista " cum îl fac"
Ca Dumnezeu nu are 10 ani sa îl duci cu zăhărelul
Tu nu știi ce spui.

| Lusiaa a răspuns:

Crezi ca poate Dumnezeu sa i sopteasca la ureche sa plece sau tu?