| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum interpretati ''Faptele Apostolilor'' 4:12?

28 răspunsuri:
| fllu07 a răspuns:

Având în vedere că Isus Cristos si-a dat viața pentru oameni, pentru ai răscumpăra din păcat si moarte, din acest verset înțelegem că doar prin jertfa lui Isus Cristos avem posibilitatea ca păcatele sa ne fie iertate, si o speranță sigură de viitor. Altfel nu se poate.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Oricum nu crezi. De ce as mai pierde timpul să-ți demonstrez ceva? Ți-am răspuns la întrebare. Crezi bine. Nu crezi, iară bine.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Caut-o.
Iti faci impresia ca tu ceri, si imediat ți se oferă? Fă cercetări.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Greșit. O profeție nu se referă la trecut. Ci din momentul in care este facuta, se referă la viitor, adică ceea ce spui, se va împlini peste ani, zeci sute sau mii de ani. Iar dacă a trecut momentul la care s-a referit profeția, si ea sa împlinit, se consideră profeție adevarata si împlinită.
Ce profeție e aia care se referă la trecut? Asa fac si eu o profetie: în 11 septembrie 2001 vor fi dărâmate turnurile gemene ale americii.

| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Si daca nu o cauți, si implicit nu o găsești, nu însemnă ca nu există.
Asa zic si eu, nu exista aur în pământ, pentru că eu n-am gasit.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu esti capabil să mi-o arăți. Vorbești din auzite. Pe zvonuri. Arată concret dacă ai ceva de contraargumentat. Povești de 2 lei nu mă interesează.

| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu mă interesează ce spune coranul, nici ce ai descoperit tu în coran. Altceva?

| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asa zici tu. Si asa vrei să crezi si sa promovezi: ca in biblie o profeție e consemnată după ce sa împlinit. Nimic mai fals. Dacă esti asa sigur si poti dovedi ce spui, dovedește asta: Isaia 44:27, 28 - 45:1, 2,3. Poți? Nu poti. Drăguțule. tu poți doar să râzi ca proasta'n târg. Atât. Dar hai, ți-am dat o profeție. Dovedește istoric si laic ca era împlinită când a consemnat-o Isaia. Astfel sa-ti susții zicerea. Te provoc. Cu ani, cu dovezi arheologice. dovezi care pot fi consultate de orice om care are acces la google. haide. Arată ce poti.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Acolo e o profetie. Explică despre ce este vorba? Cum si cand sa împlinit?

| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Iar la faza cu ioiachim tu ai întrebat ce vârstă avea. Eu ți-am dat versetul din 2Cronici. Punct. Eu nu am zis nimic altceva. Dacă e o contradicție, e doar în capul tau.

| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Vezi ca ți-am scăpat. :p

| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ți-am cerut sa dovedești că profeția respectivă era împlinită când a fost consemnată. Nu sa râzi ca proasta'n târg. Dar ai confirmat ce am zis. atât poti.

Răspuns utilizator avertizat