| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot contacta spiritele?

20 răspunsuri:
| Arii2 a răspuns:

Nu poti sa le contactezi laughing dar te poti juca cu tabla ouija ca si cum le.ai contacta

| Nilsson a răspuns:

Ce ai avea de castigat din asta? Sa presupunem ca ai primi un semn din partea spiritelor, crezi ca ar fi un lucru bun?
Nu are rost sa te arunci in ocultism doar ca sa alungi plictisela.

| oprescudorin11 a răspuns:

Simplu! Le contactezi!(energiile).

| danay72 a răspuns:

Spiritele sunt demonii. Trebuie sa fii atent cu ei pentru ca sunt periculoși.

| Aslam a răspuns:

Nu poti sa le contactezi, pentru ca nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru danay72):

Dovedeste

| danay72 a răspuns (pentru anonim_4396):

Marcu5:2-5

| VelaJohnny a răspuns (pentru danay72):

O mic corectare, spirite sunt toate creaturile spirituale, deci mai concret spus, spiritele rele sunt demoni big grin

| danay72 a răspuns (pentru VelaJohnny):

Asa e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru danay72):

Ok, deci cred ca la asta te referi.
2. Când a ieşit Isus din corabie, L-a întâmpinat îndată un
om care ieşea din morminte, stăpânit de un duh necurat.
3. Omul acesta îşi avea locuinţa în morminte, şi nimeni nu
mai putea să-l ţină legat, nici chiar cu un lanţ.
4. Căci de multe ori fusese legat cu picioarele în obezi şi cu
cătuşe la mâini, dar rupsese cătuşele şi sfărâmase obezile,
şi nimeni nu-l putea domoli.
5. Totdeauna, zi şi noapte, stătea în morminte şi pe munţi,
ţipând şi tăindu-se cu pietre.
6. Când a văzut pe Isus de departe, a alergat, I s-a închinat
7. şi a strigat cu glas tare: „Ce am eu a face cu Tine, Isuse,
Fiul Dumnezeului celui Preaînalt? Te jur în Numele lui
Dumnezeu, să nu mă chinuieşti!"
8. Căci Isus îi zicea: „Duh necurat, ieşi afară din omul
acesta!"
9. „Care-ţi este numele?", l-a întrebat Isus. „Numele meu
este „legiune", a răspuns el, „pentru că suntem mulţi."

Acolo s-a folosit termenul de "duh necurat", nu termenul de "demon", dar fireste ca mintea voastra umbrita de religie va zice ca este acelasi lucru. Ei, nu este asa pentru ca "demon" nu desemneaza totalitatea duhurilor malefice. In antichitate, "Demon" era sinonim cu "Zeu". Crestinismul intoarce asta pe dos si voi chiar "puneti botu" fara pic de cercetare?
Si pe bune? Demonii numiti Legiune? Stiu destule nume de Demoni si crede-ma ca nu exista un grup de demoni numiti "Legiune". Biblia este singura sursa care afirma asta deci, totally bullshit.

| danay72 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă tu crezi ca demon nu e același lucru cu spirit necurat, nu vad despre ce am putea discuta, iar polemicile nu sunt constructive. O zi buna.

| AstroLaur a răspuns:

Esti copil. In primul rand pentru asemenea practici oculte trebuie sa cauti in domenii dedicate ezoterismului. TPU este exoteric.

Personal, cred ca tu ai impresia ca daca desenezi un cerc, consumi ayahuasca si rostesti o poezie, gata contactul.

In realitate este multa munca, efort si implica multe conditii (pentru entitati benefice) sau consecinte nefaste (pentru entitati malefice).

Sebastian, aceste informatii nu se dau asa pe net ca reteta unei prajituri.

Mai bine pune burta pe carte si invata singur. Cauta pe google, descarca si citeste Initiere in Hermetism de Franz Bardon. Este un curs de instruire in teoria si practica Magiei.
Asta ca sa nu zici ca sunt rau. Dar sunt sigur ca dupa primele pagini (daca ai sa citesti macar atat) vei concluziona ca nu-i de tine.

| Derkes a răspuns (pentru AstroLaur):

Mulțumesc mult, se vede că ai studiat.

| RoxanaY a răspuns:

Mai bine nu le contactezi plus ca nu este de ras si este periculos.

| Derkes a răspuns (pentru RoxanaY):

Ok,le voi contacta.Mulțumesc de răspuns

| RoxanaY a răspuns (pentru Derkes):

Esti liber sa alegi(ca orice alta persoana bineinteles), dar eu ti-am spus ca este periculos. Acum decizia iti apartine. Fie te potolesti si-ti vezi de treaba ta, fie nu.

| Clorox a răspuns:

Nu o faci, stai cuminte!

| Kanpeki a răspuns:

E o gluma, nu?

| Derkes a răspuns (pentru Kanpeki):

Nu,vorbesc serios

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spiritismul este un teren primejdios, iar cine se aventureaza pe acest teren, risca sa nu mai poata scapa teafar.
Nu stiu daca intelegi, insa daca te declari crestin, te sfatuiesc sa nu contactezi spiritele, deoarece in spatele acestor spirite, sunt duhuri de demoni.
Poate ca suna macabru, insa adevarul acesta este.
Spiritismul modern are multe,, tentacule '' si multi oameni cad in capcanele spiritismului.