| Tyberiu2000 a întrebat:

Buna TPU.As vrea o "metoda de a contacta spiritele".Nu cred in asemenea lucruri,vreau doar o asa numita metoda, ca sa pot sa le dovedesc unor prieteni ca nu au dreptate atunci cand cred ca exista fantome.Sincer sa fiu,sunt crestin,cred in suflete si-n zei,dar fantome pare deja o prostie.P.s. Scuzati categoria, nu prea vad la ce as putea-o pune.

Răspuns Câştigător
| Purec a răspuns:

Cum să chemi/evoci un Demon:

Întotdeauna tratează Demonii cu sinceritate şi respect. Niciodată nu comanda, nu obliga şi nu încerca să îi exploatezi sub nici o formă.

METODELE CORECTE DE CHEMARE A UNUI DEMON: 1.Cunoaşte Dmonul pe care intenţionezi să îl chemi. Acest website listează atributele şi cunoştinţele diverşilor Demoni. Toţi Demonii Goetici şunt prieteni oamenilor, după cum ştim din experienţă.
2.Este important să ai un scop precis; trebuie să şti *de ce* evoci un anumit Demon.
3. Când cerem ajutor unui Demon, este adecvat să oferi ceva în schimb. Fi pregătit să oferi ceva. Acesta este ceva asupra căruia tu şi Demonul ar trebui să cădeţi de acord. Aminteşte-ţi, Strămoşii Zei pun preţ pe cuvântul, onestitatea şi integritatea cuiva, iar onoartea acestuia este de maximă importanţă. NICIODATĂ nu cădea de acord cu ceva ce şti că nu poţi îndeplini.
4.Cunoaşte metoda prin care plănuieşti să comunici cu Demonul.

Unul dintre cei mai importanţi paşi, în evocarea unui Demon cu care nu eşti încă familiar, este să îl chemi prin Satan. Motivele pentru acest lucru sunt serioase. Nu toţi Demonii sunt prietenoşi cu oamenii şi nu toţi Demonii sunt ai lui Satan. Satan are autoritate peste toţi Demonii Goetici. Însă cei mai mulţi Demoni sunt prietenoşi când sunt trataţi cu respect, evocarea rezultând într-o experienţă pozitivă. Am descoperit că muţi dintre Demonii care le-au cauzat probleme celor care sunt pe dinafară, sunt adesea foarte amabili cu un satanist confirmat.

Am învăţat multe lucruri prin interacţiunea mea directă cu Demonii, dar şi prin experienţele celorlalţi: cler şi laici. Experienţa este întotdeauna cel mai bun profesor.

Există diferite niveluri de experienţă, atunci când cineva stabileşte contactul cu un Demon:
1.Demonul ne vorbeşte prin gândurile noastre (telepatie). Prin telepatie, cuvintele Demonului ajung în gândurile noastre. La început, poate fi dificil pentru aceia care nu sunt atât de senzitivi sau cărora le lipseşte abilitatea psihică de a face diferenţa între comunicarea cu o altă enitate şi propriile gânduri. În timp, acest lucru devine mult mai uşor prin meditaţia de împuternicire şi experienţă.
2.Vedem şi auzim Demonul. Acasta se întâmplă cu oamenii care sunt mult mai deschişi psihic.
3.Invocăm energia Demonului. Acest lucru este puternic şi electrizant. Suntem cuprinşi într-o aură puternică. În acest timp, adesea îl vom auzi pe Demon vorbindu-ne şi, eventual, putem să îl şi vedem.
4.În timpul unei chemări/evocări, Demonul apare şi ne vorbeşte printr-o oglindă, în fumul tămâii, sau alte metode asemănătoare. Această metodă este cea mai bună pentru novici. Prin această metodă, dacă suntem îndeajuns de senzitivi îl putem simţi atingându-ne, dacă el/ea alege să facă asta.
5.Contact tangibil: obiectele din cameră sunt mişcate, fiind prezente semne fizice care atestă prezenţa Demonului.

Sunt relatări în cărţile populare pe această temă, în care se povesteşte despre energi extrem de puternice, întânite atunci când se evocă un Demon. În cunoştiinţa mea, nimeni dintre aceia care folosesc metodele prezentate pe acest website, nu au experimentat niciodată ceva negativ sau copleşitor. Am invocat Demoni de multe ori (vezi Invocarea şi Evocarea), însă energia nu a fost niciotadă mai presus de abilitatea mea de a o mânui şi niciodata inconfortabilă.

Metode:

Copiază, printează sau desenează pe o foaie curată, sigiliul Demonului pe care doreşti să îl chemi. Este important să fi lăsat singur şi nederanjat sub nici o formă. Închide ochii şi vizualizează sigiliul în mintea, pe cât de clar posibil. Este în regulă să îţi deschizi ochii şi să te uiţi la sigiliu din nou şi din nou, până când poţi păstra o imagine clară a acestuia, în mintea ta. În timp ce vizualizezi sigiliul, recită sau vibrtează în mod repetat numele Demonului, fie în minte sau cu voce tare.

Recită următoarea rugăciune:
Rege Satan, prin îndurarea Ta, acceptă-mă; mă rog Ţie pentru puterea de a concepe în mintea mea şi de a duce la bun sfârşit ceea ce îmi doresc, împlinirea căruia o pot dobândi prin ajutorul Tău, O Puternicule Satan, singurul Zeu Adevărat care trăieşte şi domneşte în vecii vecilor. Te rog să îl însufleţeşti pe _________ (numele Demonului) să se manifeste înaintea mea, căci El/Ea îmi poate da răspunsuri adevărate şi de încredere, astfel încât să îmi pot atinge scopul dorit, prevăzând că acest lucru este adecvat departamentului Său. Cer aceste lucruri în Numele Tău, smerit şi plin de respect, Rege Satan, fie ca Tu să mă consideri vrednic, Tată.

Demonul se poate manifesta în diferite feluri:
- În oglindă. Îl vei vedea în oglindă
- Prin fumul tămâii
- Demonul apare direct, când cineva este îndeajuns de senzitiv şi într-o stare meditativă profundă.

Pregăteşte-ţi aria. Primele ritualuri de evocare ar trebui întreţinute în timpul nopţii. Motivul pentru acest lucru este faptul că, în timpul nopţii, energiile sunt diferite şi este mult mai uşor să fi lăsat singur, în linişte. După ce ai stabilit relaţii cu anumiţi Demoni, nu mai este necesar să întreţii un ritual standard de evocare. Demonul ne poate apărea atât ziua cât şi noaptea, tot ce va fi necesar să facem. este să ne concentrăm să contactăm Demonul prin telepatie.

Vei avea nevoie de:
- Un loc liniştit în care nu vei fi deranjat
- Tămâie ce calitate, cu miros plăcut. Recomand, la modul cel mai serios, să se testeze în prealabil tămâia nouă, deoarece tămâia de calitate proastă şi urât mirositoare este jignitoare spiritelor şi poate fi jenantă în orice ritual.
- Una sau mai multe lumânări negre sau albastre. Lumânările negre sunt recomandate, însă cele albastre pot fi folosite ca substituent, în cazul în care nu poţi obţine lumânări negre. De asemenea, daca dispui de lumânări de culoarea demonului respectiv, este un plus. (Culoarea Lumânării pentru fiecare Demon este listată pe site)
- Hârtia care conţine sigiliul Demonului

După ce termini cu sigiliul, găseşte un loc precaut în care să îl păstrezi, de preferinţă în cartea sau jurnalul tău negru. ÎNTOTDEAUNA tratează această hârtie/sigiliu un extrem respect şi nu il arde NICIODATĂ! Sigiliul poate fi refolosit.

Nu sunt necesare "cercurile de protecţie". Demonii *urăsc* cercurile, acestea fiind ofensive şi jignitoare. Tratează Demonul cu respect şi, în schimb, vei fi tratat la fel.

După petiţia către Satan, ar trebui să îi simţi energia pozitivă. Acesta este un semn bun şi o încurajare. Dacă din diferite motive Demonul nu răspunde, încearcă altă data. De multe ori Demonul apare, însă novicii în evocare nu sunt suficient de deschişi psihic şi experimentaţi pentru a-l/o simţi. Cei mai mulţi trebuie să întreţină ritualul de chemare de mai multe ori, ca Demoul să se manifeste.
Adesea, Demonul răspunde însă mulţi nu sunt conştienţi de acest lucru. Fii atent la coincidenţe şi la lucrurile ieşite din comun. Conştientizarea este totul aici.

Întotdeauna aratăţi aprecierea şi gratitudinea în schimbul servicilor lui/ei. Câteva sugestii sunt publicitatea pentru Demon, implicarea activă în lucrările împotriva creştinismului, lucrări pentru avansarea Satanismului sau orice serviciu asupra căruia amandoi cădeţi de acord.

| Tyberiu2000 explică (pentru Purec):

Ok.Desi pentru un crestin mi se pare ceva complet opus,si sincer care-mi da un presentiment rau, o sa incerc cu prieteni asta-seara.Dar daca vreau pur si simplu sa apara, ce al trebui sa fac? Apropo, daca apare vreun demon, vin la tine personal.

21 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Fantomele nu există, iar sufletul se referă, în Biblie, la om. Dar, creaturi spirituale există și răutatea de azi e o dovadă.1 ioan5:19

| milan9 a răspuns:

Nu poti contacta "spirite". Poti contacta cel mult demoni, care, s-ar putea sa nu se lase chemati prea insistent. Problema e ca nu vei mai scapa niciodata de ei, iar intr-un fel sau altul "iti vor face felul"...

| Holiday a răspuns (pentru milan9):

Pai voi ce naiba faceti in biserica, nu "cantactati" spirite? Nu vorbiti voi cu diversi sfinti, cu Isus, Cu Dumnezeu, etc? Nu sustineti voi ca va ajuta, va fac aia, va fac ailalta?!? Care naiba e diferenta dintre a face "spiritism" si voi? Doar metoda.laughing

| 1DeadMemories a răspuns (pentru Holiday):

La biserica e altceva, acolo e monolog.La spiritism s-ar putea totusi sa-ti raspunda cineva laughing)))

| Holiday a răspuns (pentru 1DeadMemories):

Ne, ne, ca si spiritele astea din biserica, sustin astia de o frecventeaza, uneori le vorbesc, alteori ii ajuta sa obtina diverse lucruri, etc, deci..interactioneaza evident.

| 1DeadMemories a răspuns (pentru Holiday):

Cu siguranta daca apare unu cu boase mai mari si sustine ca l-a vazut pe "god", il moara tot ei cu pietre, pentru blasfemie.

| Tyberiu2000 explică (pentru 1DeadMemories):

Cu siguranta daca apare unu* care sa-mi dea raspuns la intrebare, nu sa vina cu chef de cearta, al fi implicatie divina.Totusi miracorele nu se intampla prea des.

| Tyberiu2000 explică (pentru milan9):

Ma fac preot, chem si un exorcist, sar si-n Iordan daca e sa "vina un demon", dar sa fiu eu sigur ca prieteni mei nu se tem aprost.Ca m-am saturat sa le tot spun "eu am inventat-o acum pe loc" doar sa nu se mai teama ei.Si poate sunt eu cresti,cred in Dumnezeu,cred in Satana,cred in ingeri si demoni,dar nu cred ca toate persoanele pot vedea demoni sau ingeri cand au chef. Daca sti, spune-mi si cum pot chema un demon, ca asa cum am citit mai jos, am eu tubeu, nu-i problema.

| 1DeadMemories a răspuns (pentru Tyberiu2000):

Tu te citesti? Nu o sa apara nimeni sa-ti dea un raspuns coerent(corect) la o asa intrebare stupida.

| suffarstar a răspuns:

Nu o sa poti dovedi nimanui ca exista spirite, or sa zica ca ai baut spirt medicinal, poti sa intri in contact cu cine vrei tu, doar nu o sa filmezi si apoi o sa le arati.

| Tyberiu2000 explică (pentru suffarstar):

Exact,eu am vrut sa dovedesc ca NU poti contacta morti sau sa invoci demoni si am reusit, nu s-a intamplat absolut nimic.

| suffarstar a răspuns (pentru Tyberiu2000):

Da,dar ti-ai dovedit tie. Adevarul este relativ, faptul ca nu ai reusit nu inseamna ca nu exista. Sa tii minte un lucru, nu vei putea dovedi nimanui nimic niciodata.

| AliGab a răspuns:

Mai intai de a face ce ai primit ca raspuns de la cel la care ai dat funda te sfatuiesc sa citesti "Parintele Paisie si marii initiati ai Indiei", iar cel care ti a dat acel raspuns nu te indruma sa chemi fantome/spirite ci pe demon=DIAVOL. Am avut neplacerea doar sa am niste vise in care eram paralizata de un demon oarecare si crede-ma ca ma trezeam speriata de moarte, dara sa chemi un demon in viata ta cred ca este si mai infricosator. AI GRIJA la actiunile tale si citeste cartea inainte. Vei gasi acolo cateva explicatii, cu actiuni paranormale, care s-au intamplat in realitate. Cartea prezinta intamplari reale 100%

| Tyberiu2000 explică (pentru AliGab):

Asa mi se intampla cand eram mic, se numeste paralizie in somn, si e momentul incomplet de tranzitie din starea de vis in starea de lucid.E ceva normal, e insotiata de cosmaruri, si o multime de oameni au patit-o.

| Duhovnicul a răspuns:

Incearca cu o placa Ouija.

De asemenea, e cam neobisnuit pentru un crestin sa spuna ca el "crede in zei ", intrucat crestinismul e o religie monoteista ( cu un singur zeu ).
Incearca sa mai studiezi religiie.
Numai bine!

| Tyberiu2000 explică (pentru Duhovnicul):

Stiu ca exista un singur zeu,Dumnezeu.Dar scriind repede mi-am c-am pierdut ideea principala, si abia dupa ce am postat-o m-am gandit mai bine, dar nu poti edita un raspuns pus deja.N-am ce spune, soarta! De exemplu si tu ai gresit, de ce sa studiez religiile daca sunt crestin ordotox? Nu al trebui sa studiez religiile si sa studiez religia mea mai bine.

| Golyat18 a răspuns:

Din cate am auzit eu trebuie meditatie si cred ca si sinceritate poate si o anumita varsta altfel ar fi vai de demoni ca vad ca noi ii bantuim pe ei

| madamme a răspuns:

Eu zic sa stai in banca ta. Vei ajunge intr-un timp in care nu vei mai putea controla lucrurile. Parca spitalului 9 ii sta bine fara tine happy

| Tyberiu2000 explică (pentru madamme):

Nu prea inteleg sincer.Eu vreau o metoda deoarece seara, ies cu niste prieteni pe drum, si ce sa facem, spunem povesti de groaza.Pe ei ii sperie si le cred adevarate, desi nu-nteleg de ce. Vreau sa le demonstrez ca nu se intampla nimic, cred ca al fi spre binele lor.Totusi pe la varsta de 11-14 ani nu al mai trebui sa crezi in fantome. Spun si eu.

| DrMentalist a răspuns:

Trebuie să spui de 3 ori Bloody Marry în oglindă la ora 12 noaptea, iar după asta o să-ți zică mă-ta să te culci că ești fumat.
PS: La mine a mers.